רמת השרון שומרים על מאזן מושלם, קרית אונו גוברים על כרמיאל

תמונת שער: יונתן מוגרבי.

שני משחקים נערכו השבוע בליגת הנוער על שם משפחת קראפט, אחת משתי הקבוצות המובילות בליגה, ניצי רמת השרון הגיעו למודיעין ויצאו עם ניצחון בזכות הגנה מצוינת. במשחק השני משחק הריצה היה דומיננטי והביא את הניצחון לקרית אונו מול כרמיאל.

להבות מודיעין 3 – ניצי רמת השרון 28

נתוני משחק STATS

רמת השרון הגיעו כדי לחפש ניצחון שלישי רצוף מול קבוצה שעדיין לא ניצחה העונה. דווקא מודיעין פתחו טוב יותר אחרי עצירה בדאון רביעי של האורחים כשרמי אדלר בפעם הראשונה מאחורי הסנטר (האחרון בשושלת הארוכה של משפחת אדלר שכיכבו בליגת הנוער בעמדת הקוורטרבק), וישר מהצד השני נתנאל ארונוף התחבר עם ענן קולפ ל-16 ו-10 יארדים אך גם כשל עבור קבוצתו בדאון רביעי ויארד. הדרייב הבא כבר הסתיים עם נקודות על הלוח בדרך לא שגרתית במקומותינו, עם שער שדה מטווח 40 יארד של יואב בר (השני הארוך ביותר בכל הזמנים בליגה).

ההגנות היו מצוינות עבור שתי הקבוצות לאורך כל המשחק, והצליחו לייצר איבודי כדור משמעותיים שההתקפות לרוב לא ניצלו, אילי שילו המשיך להיות המגן המוביל עבור רמת השרון עם 9 תאקלים וחצי סאק אבל הסיבה העיקרית שהניצים יצאו עם הניצחון הייתה הגנת המסירה כאשר לבני גגולשווילי חטף כדור והחזיר כל הדרך לאנדזון. איבודי הכדור של ארונוף המשיכו (סיים עם 4 כאלו יחד עם 11 מ-28 ל-93 יארד) ולידור איבגי חטף אותו בפעם השניה אבל מהצד השני שחקן ההגנה המצטיין, יהודה מגדל שסיים עם 6 תאקלים (3 לאיבוד יארדים), סאק וגרימה להשמטה, השתלט על פאמבל שינאי פריד גרם לו.

גם שני הדרייבים הבאים הסתיימו באיבודי כדור של קבוצה (7 איבודים לשתי הקבוצות), ויואב בר החטיא את הניסיון שער שדה הבא שלו מ-37 יארד על סף המחצית, רמי אדלר שהיה עם 8 מ-23 ל-112 יארד במשחק עוד ניסה להגדיל את היתרון אבל המחצית הסתיימה עם 6-3 לקבוצה האורחת. שני מהלכים לתוך הרבע השלישי היתרון הוכפל עם עוד פיק סיקס, הפעם של איתי בלחסן, הקורנר שפתח בפעם הראשונה העונה בעמדה זו, ניצל את הלחץ על ארונוף בשטח המגרש שלו והחזיר את הכדור 25 יארד.

ההתקפה של רמה"ש המשיכה להתקשות, וגם על הקרקע לא הצליחו להניע את הכדור (הרץ המצטיין במשחק בין שתי הקבוצות היה יותם רז מהניצים עם 16 יארד בסך הכל), וגם הניקוד הבא הגיע בהגנה כאשר ניב ברגר הרץ האחורי של הלהבות תוקל בתוך האנדזון שלו על ידי איתי אילן ל-2 נקודות אחרי סאק של שלומי פלג. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול ויואב בר נכנס לעמדת הק"ב במודיעין אבל גם הוא נחטף על ידי בלחסן לעוד פיק סיקס, בעוד איתן אדלר נכנס גם הוא לעמדת הק"ב במקום אחיו (עוד הספיק לחטוף כדור בהגנה), ועם 3 דקות לסיום המשחק הגיע סוף כל סוף הט"ד ההתקפי הראשון עם מסירה של 17 יארד לאילן קיסלבסקי כדי לחתום נצחון משכנע.

זאבי קרית אונו 34 – עצמה כרמיאל 26

נתוני משחק – STATS

אם בשבוע שעבר במשחק בין כרמיאל לחיפה, עצמה השיגו ניצחון מוחץ שלא היה חד צדדי, אז השבוע כרמיאל נתנו משחק קרוב למושלם במחצית הראשונה ועל הנייר היו צריכים להוביל ביתרון גדול יותר אבל בסופו של דבר הסגל הקצר והעייפות הכריעו את המשחק לטובת הזאבים. המארחים עלו ליתרון מוקדם עם הכוכב של המשחק, נאור ראובן, הרץ האחורי קיבל את תפקיד הפותח וניצל זאת עד תום כשהוא חורך את הגנת כרמיאל פעם אחר פעם ומסיים עם משחק שיא שלו, 227 יארד ב-27 נשיאות ו-4 ט"דים, כשהראשון הגיע בריצה של 13 יארד.

בניגוד למשחק הריצה המצוין של קרית אונו, באוויר לא היה לקבוצה הביתית מה למכור ויואב וסולי מסר את הכדור 4 פעמים בלבד, לא השלים מסירה ונחטף פעמיים. הגנת כרמיאל למרות התוצאה הסופית עם משחק הקרבה מצוין הציגה כמה שחקנים שהצטיינו כמו גיא טנא עם שתי חטיפות, אטהר סמדר עם 10 תאקלים אבל כרגיל את הקבוצה הוביל נביאל בני שלום עם 15 תאקלים והוא גם הוביל את קבוצתו לשיוויון אחרי חטיפה של טנא במהלך הראשון של הרבע השני עם מסירה לגיא שושנה ל-21 יארד.

המומנטום היה בצד הכחול, טנא חטף את וסולי בפעם השניה ובני שלום רץ לט"ד כשטנא שהיה מצוין גם כבועט, הצליח בבעיטת ההמרה ומיד עם בעיטת אונסייד מושלמת עליה הוא גם השתלט (בפעם השניה במשחק). בני שלום נחטף על ידי יותם הלל ווסולי ניצל זאת לק"ב סניק לאנדזון כדי לצמצם לכדי נקודה. בני שלום המשיך להוביל את כרמיאל, הפעם הוא פרץ דרך האמצע לט"ד ארוך, והוא הוביל את ההתקפה של עצמה עם 120 יארד ו-3 ט"ד לצד 16 מ-36 163 יארד, ט"ד וחטיפה ויתרון מבטיח במחצית.

המחצית השניה הייתה במעמד צד אחד, במיוחד לאחר פציעה שהשביתה את בני שלום לשני דרייבים חשובים. ראובן השווה את המשחק בפתיחת הרבע השלישי וההגנה של קרית אונו בראשות עומר מלכא ופלג אביבי (שישה וחמישה תאקלים בהתאמה והטיית מסירה לכל אחד מהם) חיפו על חסרונו של ניר קפח הסייפטי המצטיין, וביצעה כמה עצירות קריטיות. הדרייב המכריע של המשחק אמנם לא הסתיים בניקוד, אבל התיש את הקבוצה החסרה של כרמיאל גם ככה, דרייב בן 14 מהלכים ומעל 5:30 דקות שהגיע אל סף האנדזון של כרמיאל אבל נעצר שם.

אורי מידנברג הפיל בסאק את בני שלום בדאון שלישי קריטי ובשני דרייבים הבאים ראובן מצא את האנדזון כדי ליצר יתרון משמעותי במשחק שהיה צמוד עד כה, כשהאחרון של 50 יארד הגיע מיד אחרי עצירה בדאון רביעי במסירה שלא הושלמה באנדזון. בני שלום עוד הוביל את קבוצתו לניקוד נוסף אבל בעיטת האונסייד אחרי לא צלחה וקרית אונו כרעו ברך לניצחון.


עכשיו אתם יכולים להתעדכן בכל הסטטיסטיקות העונתיות בקישור – כאן.