הלוחמים ורמת השרון מתבססים בראש הטבלה

תמונת שער: לידור בר דוד.

סוף השבוע הסוער אמנם גרם לדחיה של משחק אחד מיום רביעי ליום שבת אבל שש קבוצות התחרו על הניצחון בשבוע מרתק בליגת הנוער כאשר ארבע קבוצות הגיעו לשבוע החמישי בלתי מנוצחות ורק שתיים נשארו עם מאזן מושלם. מודיעין יצאו עם ניצחון בכורה העונה מול קבוצה עיקשת מכרמיאל, נתניה היו כמעט לכל אורך המשחק ראש בראש מול לוחמי יהודה ורמת השרון הצליחו לברוח במחצית השניה ולהנחיל תבוסה לקרית אונו אחרי משחק צמוד בראשונה.

להבות מודיעין 41 – עצמה כרמיאל 16

נתוני משחק – STATS

עצמה כרמיאל מראה שהיא הגיעה העונה לליגה עם הרצון להשאיר את חותמה וללא ספק היא עושה זאת כקבוצה הראשונה שכמצטרפת חדשה לליגה מצליחה לשים לפחות טאצ'דאון אחד בכל אחד משלושת משחקיה הראשונים. לצערם, הם עדיין לא חיברו משחק שלם מלא, וכל פעם אחרי מחצית אחת טובה, הם לא יכלו לעמוד בקצב של הקבוצות היריבות.

נביאל בני שלום ממשיך להראות שהוא אחד השחקנים המרשימים בליגה העונה, וכבר בדרייב הראשון הוא תפס מסירה קצרה מגיא שושנה, התחמק מכמה תאקלים ורץ 63 יארד לט"ד. המחצית הראשונה הייתה כמו מטוטלת כאשר היתרון עובר מצד לצד בלי הפסקה. אלון סורג'ין רץ ל-51 יארד וט"ד משווה ואחרי סאק של יונתן מרמור על יהל כהן והשתלטות של יובל כפרי על פאמבל, נקודת הפתיחה הטובה הובילה לשער שדה מוצלח של בני שלום מ-27 יארד.

שגיב כהן הסייפטי של עצמה ממשיך להראות אינסטינקטים טובים לכדור, וחטף מסירה (מוביל את הליגה עם ארבע חטיפות) אבל יהל כהן ניצל דרייב ארוך של תשעה מהלכים כדי להכנס בריצה לאנדזון. יותם אנוש (שהתחלק עם כהן בתפקיד הק"ב), מסר לידיים המופתעות של שחקן קו ההגנה כפרי ומהלך זה סידר עם 6 שניות על השעון מסירה של שושנה לאופיר חכים ליתרון מפתיע במחצית.

המחצית השניה הייתה שייכת ללהבות כאמור, ניב ברגר ניצל איבוד כדור של שושנה קרוב לאנדזון שלו, ורץ ליתרון שלישי במשחק של הקבוצה המקומית ומשם קבוצתו לא הביטה לאחור. שושנה לא הצליח למצוא את המטרות שלו (והתקשה בלי בני שלום שנפצע בשלב הזה), ונחטף פעמיים על ידי נועם מלול כאשר אחת מהפעמים הוחזרה כל הדרך לפיק סיקס. בפעם השניה במהלך מאוד דומה, ההחזרה נעצרה אבל שני מהלכים אחר כך כהן צלל לט"ד ריצה השני שלו (באוויר שני הק"בים התחברו ל-5 מ-19 ל-34 יארד, כאשר אנוש גם מוסר 4 חטיפות), והרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד אחרי שגיא סאגס השיג ט"ד הגנתי כשהוא משתלט על פאמבל באנדזון.

שושנה היה טוב במחצית הראשונה אבל מחצית שניה רעה והוא סיים עם 8 מ-26 ל-97 יארד, 2 ט"ד ושתי חטיפות. סורג'ין סיים כרץ המוביל של שתי הקבוצות עם 75 יארד וט"ד. בהגנה שלושה שחקנים של מודיעין עם חמישה תאקלים סאגס מוסיף גם שני סאקים, גרימה והשתלטות על פאמבל לצד השניים האחרים יודקין ולנדאו. מרמור עם משחק מצוין של תשעה, שני סאקים, גרימה להשמטה וחסימת בעיטה.

הכפירים יהיו היריבה הבאה של שתי הקבוצות, תחילה השבוע ביום שלישי מודיעין יגיעו לירושלים ובשני הבא כרמיאל יארחו את הקבוצה מעיר הבירה.

לוחמי יהודה 30 – כרישי נתניה 14

נתוני משחק – STATS

הלוחמים הגיעו למגרש בנתניה עם ציפיה להמשיך את רצף הנצחונות ונתקלו במהמורה לא פשוטה, כאשר משחק שהיה להם ביד הסתבך קמעה לקראת סיום המחצית הראשונה. ייצי פוקס וההתקפה קפצו מהר מאוד ליתרון בן שני ט"דים בשני המקרים דרך ידיו ורגליו של ג'וש קשנאו. המעבר של שחקן ההגנה של העונה שעברה לצד ההתקפי של הכדור תרמה מאוד לקבוצה בכתום שחור ואחרי תפיסה ל-21 יארד, הוא התפוצץ לריצה של 76 יארד כמעט כל הדרך מאנדזון אחד לשני מבלי שאף אחד מתקרב לגעת בו.

הנתנייתים בשלב הזה הסתפקו בפאנטים ואיליה סרור לא מצא מטרות פנויות אבל ברבע השני הכל השתנה כאשר סרור מתחבר עם ארתור רנצר לט"ד קצר אחרי דרייב יפה וארוך. ההגנה המקומית גם התעוררה והתחילה להגיע לפוקס והפילה אותו בסאק חמש פעמים (דיויד איבשוק הוביל עם 1.5), וכך גם הגיע הניקוד השני של נתניה במשחק בפתיחת המחצית השניה. איבשוק גרם גם להשמטה מידיו של פוקס, יוליאן אלושקין השתלט ופתאום המשחק בשיוויון.

האורחים לא נרתעו וחזרו עם דרייב בן 7 מהלכים שכולו התנהל על הקרקע והסתיים עם סניק של פוקס לאנדזון, קשנאו הגדיל את התוצאה עם עוד ט"ד בריצה תוך כדי שהוא מסיים עם 168 יארדים כוללים (מתוכם 125 בריצה) והרבע הרביעי הרגיש לפרוטוקול אחרי שגולדשטיין תוקל באנדזון שלו לסייפטי ושתי נקודות הגנתיות. פוקס סיים עם 5 מ-13 ל-70 יארד, ט"ד וחטיפה, סרור בצד השני עם 4 מ-13, 59 יארד, ט"ד ו-2 חטיפות. ההגנות היו טובות כשגולדשטיין הוביל עם 10 תאקלים וחצי סאק את הכרישים,  ג'ייק אייזן עם ארבעה בצד של הלוחמים.

הלוחמים יארחו בעוד שבועיים את כרמיאל, נתניה יגיעו למשחק פתוח ומעניין מול קרית אונו ביום שלישי הבא.

ניצי רמת השרון 50 – זאבי קרית אונו 0

נתוני משחק – STATS

המחצית הראשונה הצמודה השתנתה עם שני המהלכים משני צידי המחצית, תחילה ההגנה של קרית אונו כשלה בהגנה על הכדור העמוק במהלך האחרון של המחצית כאשר איתן אדלר מוצא את בן טייץ ל-32 יארד. גבי אברהם במהלך הפתיחה של המחצית השניה לקח את הבעיטה והחזיר 59 יארד לאנדזון ומשם והלאה רמת השרון לא הביטה לאחור. קרית אונו הצליחה להציג הגנה טובה במחצית הראשונה (אלון וילנסקי סיים עם חמישה תאקלים), אבל עדיין היו בפיגור אחרי ט"ד ריצה של משה טאמראט ברבע השני וסייפטי כאשר מנו נסימיה מופל בסאק על ידי אברהם שהעונה מציג יכולות ורסטיליות משני צידי הכדור.

אברהם הוסיף עוד ט"ד בריצה (112 יארדים כוללים) וסיים כמתקל המוביל עם ארבעה ושני סאקים בהגנת הניצים. כל הערב, ההגנה הביתית הגיעה לק"בים של הזאבים וסיימו עם חמישה סאקים בסך הכל, ובכלל הציגה לצד הקבוצות המיוחדות משחק דומיננטי. ההגנה ייצרה איבודי כדור וסורסקי הוסיף ט"ד הגנתי אחרי פאמבל של נסימיה (רק 6 מ-12, 81 יארד ושלוש חטיפות) וגם השתלטות של עיליי שלומי אחרי פאנט לא מוצלח באנדזון הוסיף נקודות בדרך לניצחון מוחץ.

משחק סביר לאדלר שלא היה צריך לעשות הרבה עם 4 מ-10 ל-60 יארד ו-2 ט"ד (השני ללידור איבגי) וטאמאראט ממשיך להיות אחד הרצים המובילים בליגה עם 10 נשיאות ל-62 יארדים. רמת השרון יפגשו במשחקם הבא את ציידי חיפה, קרית אונו יארחו את נתניה.