שבוע של מותחנים: הלוחמים מנצחים בקרב על המקום הראשון, הזאבים והכרישים מסיימים בשיוויון

תמונת שער: טלי אראל.

איזה שבוע נהדר עבר עלינו בליגת הנוער על שם משפחת קראפט, שבוע של מהפכים ותהפוכות, מתח ודרמות תוך כדי תצוגות פוטבול נהדרות אישיות וקבוצתיות כאחד. שבוע המשחקים הזה יכול לקבוע את גורל חלוקת הבתים ובהמשך כיצד יראה הפלייאוף העונה. תחילת השבוע בגשם סוער, הכפירים יצאו עם ניצחון משכנע על ראשון לציון שממשיכים להראות שיש להם מה למכור העונה בעוד משחק טוב מאוד שלהם.

המשחק המרכזי לא אכזב, כאשר מקום ראשון פגש את מקום שני ובמשחק צמוד כמעט לכל אורכו, הוכרע רק בשניות האחרונות ולוחמי יהודה שמרו על הבית עם נצחון קריטי עבורם להמשך הדרך על רעם רמת השרון. משחק נוסף שהבטיח וקיים היה המשחק בין שתי קבוצות עם מאזן זהה בין נתניה וקרית אונו, וגם אחרי סיום המשחק הם ישארו עם מאזן דומה כי לראשונה בתולדות הליגה המשחק לא הוכרע והסתיים בתיקו.

משחק נוסף בשבת בערב בין להבות מודיעין לבין באר שבע ספרטנים הוכיח שגם בתחתית הליגה אפשר למצוא הרבה מתח, והספרטנים ניצחו במשחק צמוד כדי להתקדם במעלה הטבלה.

טילי ראשון לציון 8 – כפירי ירושלים 39

נתוני משחק – STATS

אמנם תוצאת המשחק מעידה על משחק חד צדדי, אבל ראשון לציון ממשיכה להראות מגמת שיפור ונתנה פייט יפה למרות מזג האוויר והתנאים הקשים למשחק. הכפירים לקחו את דרייב הפתיחה כל הדרך אל האנדזון כשהם נשארים על הקרקע בכל המהלכים, חמישה שחקנים נגעו בכדור בדרייב עם ריצות של נהון וזעפרני לצד נשיאה אחת של הקוורטרבק אביהוד ואחת של נריה שחר אך מי שחתם ושם נקודות ראשונות היה אדר רז עם ריצה של ארבעה יארד לטאצ'דאון. הטילים פתחו עם ריצה נהדרת של 21 יארד של אסרף אבל נעצרו עם ההגעה לקו ה-9 של יריבתם כאשר לא צלחו דאון רביעי קצר.

עם רבע ראשון שכולו התנהל על הקרקע, נריה שחר קיבל יותר נפח נשיאות ועם שתי ריצות של 17 יארד כל אחד פתח את הדלת לאביהוד ששמר את הכדור ובפתיחת הרבע השני רץ לט"ד משלו. יובל שוורצגור קיבל את הכדור על הקרקע אך אחרי ריצה חיובית אחת נהדף אחורה והטילים הרחיקו. מהלך אחד אחרי ואהרון דרדליק מצא פרצה ורץ 49 יארד באין מפריע לט"ד השלישי של הכפירים לערב זה. האורחים נעצרו בדאון רביעי בשטח המגרש שלהם אך הפעם מהלכים יפים של שלומי פלג ודר לוגסי לקחו את ירושלים אחורה ולפאנט ראשון שלהם, חניכיו של דביר ארג'ואן ניסו ליצר עוד משהו על סף המחצית אבל הזמן נגמר עבורם למרות השלמה יפה של יניר כהן לאופיר אביסרור.

שוורצגור השיג דאון ראשון בפתיחת המחצית השניה אבל נעצר בדאון רביעי פעם נוספת. הכפירים מסרו פעם ראשונה במשחק לאדר רז שתפס ורץ ל-18 יארד ואחרי עוד השלמה אליו ל-23 יארד הוא קינח במהלך דומה וט"ד של 26 יארד. שוורצגור המשיך להיות מצוין עם עוד ריצה ל-23 יארדים אך סנאפ רע בדאון רביעי נתן מיקום מצוין להתקפת הכפירים. המיקום עזר לאביהוד שרץ לט"ד השני שלו והוא הוסיף עוד אחד במהלך הראשון של הרבע הרביעי אחרי עוד פאנט כושל.

המהלך של המשחק הגיע בדאון רביעי ו-20 לראשון, דור טובל הפאנטר לקח את הכדור ומצא פרצה לדאון ראשון כשהוא משיג 30 יארדים. המהלך הזה הוביל את האורחים כל הדרך לאנדזון עם שוורצגור שרץ ל-29 יארד בשתי ריצות רצופות והם סיימו עם מסירה של נועם גרינשפן לאביסרור לט"ד של שישה יארדים. אביהוד השלים עוד שתי מסירות לרז כדי לתת לכפירים דאון ראשון ולסגור את המשחק עם נצחון חשוב.

הכפירים עם 217 יארד על הקרקע, כשאביהוד מוביל עם 92 ו-3 ט"ד, וגם 5 מ-6 באוויר, 83 יארד וט"ד, כל המסירות אל אדר רז שגם רץ לט"ד (והיה 3 מ-6 בבעיטות ההמרה), נריה שחר עם חמש נשיאות ל-41 יארד הוביל גם את ההגנה עם 12 תאקלים (ארבעה לאיבוד יארדים), כאשר אברהם מיימון ושמואל סמדג'ה תורמים עם חמישה כל אחד. שוורצגור עם 67 יארד בריצה, ושני הק"בים מתחלקים ב-2 מ-8 ל-13 יארד וט"ד (שניהם לאביסרור). עידו צינדר, שלומי פלג ויניב צרבצקי עם שישה תאקלים כל אחד.

לוחמי יהודה 20 – רעם רמת השרון 14

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

מה נגיד ומה נאמר על משחק על המקום הראשון שהוכרע רק 18 שניות לסיום? השחקנים נלחמו ונתנו את הכל וראינו את זה בעיקר בצד ההגנתי של הכדור כששתי הקבוצות נותנות מאמץ עילאי הגנתי בעוד ההתקפות התקשו במעט. רמת השרון פתחו עם הכדור והכתומים הראו מה התוכנית משחק ההגנתית שלהם למשחק, עם לחץ על הק"ב גלעד אדלר לצד כיסוי מצוין על הרסיברים סלונים וגוטמן, עצירה מהירה ובדאון רביעי גוטמן במהלך פאנט תוקל קצר מהדאון הראשון.

ההתקפה של הלוחמים פתחה בצורה אגרסיבית אבל לפחות בהתחלה זה לא השתלם כשהם שמו את הכדור בידיו של צבי גרינסטון אבל הוא לא הצליח להשלים מסירות לדאון ראשון וגם בדאון רביעי מהלך ריצה של וויינרב כשל מלהשיג דאון ראשון. המטוטלת ההגנתית המשיכה עם שלוש והחוצה נוסף עבור האורחים וכאן יצאו הלוחמים לדרייב מצוין בן 11 מהלכים אבל הסתיים לא טוב מבחינתם. הקבוצה הביתית חזרה קצת למשחק הקרקע ויוני בן נאים השיג יארדים חשובים לצד שתי עבירות משמעותיות (השניה בדאון רביעי ו-20) שמו את הכדור בדאון ראשון וגול על קו ה-1, אך לאחר שני מהלכים גרינסטון טעה לראשונה ומסר דווקא לשגיא גוטמן שחטף את הכדור וחילץ את קבוצתו מצרה בתחילת הרבע השני.

ריצות של אדלר ואוחיון, נתנו קצת אוויר לנשימה לאפורים, אבל יהושע קשנאו ויאיר קסוביץ הגיעו לאדלר בשני מהלכים רצופים והפילו אותו בסאק כדי לאלץ הרחקה נוספת. עבירת פייסמאסק קידמה את חניכיו של פרקש ובדאון ראשון גרינסטון יצא מחוץ לפוקט ומצא את שרגי פרץ בחלק האחורי של האנדזון לט"ד ראשון במשחק. אדלר המשיך להתקשות במשחק המסירה והכדור הוסט מספר פעמים על הקו, וגם בדאון רביעי ניסה לאלתר כדי להשיג את הדאון הראשון אבל תוקל מהר מאוד. גרינסטון החזיר את הכדור מהר מאוד ליריבתו כאשר כדור לכיוון רבינוביץ נחטף בידי גבי אברהם.

ההגנה בכתום שוב עשתה עבודה נהדרת עם סאק של אסף בק, ולחץ בלתי פוסק כאשר המסירות לא מוצאות את מטרתן ושוב פאנט נתן להם הזמנות נוספת לשים נקודות. מסירה של 19 יארד לפרץ ומסירה עם 17 שניות לסיום לאבי וויינרב הובילה לנקודות שהם קיוו להן ויתרון 0-14 במחצית. המחצית השניה הייתה שייכת ברובה להגנת הרעם, תאקלים מצוינים במגרש הפתוח ועצירות קריטיות. דניאל גרינברג הגיע בדרייב הראשון לגרינסטון והפיל אותו בסאק, אך ברקוביץ' החזיר באותו המטבע לאדלר עם סאק משלו.

רצף עבירות הביא את לוחמי יהודה לדאון שלישי ו-26 אבל מהלך סקרין יפה אל בן נאים השיג דאון ראשון ואיכשהו עם המומנטום גרינסטון נחטף בפעם השלישית שוב בידי גוטמן ונתן חיים חדשים לאורחים. רמה"ש הבינו שהם צריכים ללכת למשחק הקרקע ושמו את הכדור בידיו של אביעד אוחיון, ועם 3 ריצות רצופות שצברו 41 יארד הכדור הגיע לקו ה-5 ומשם (בפתיחת הרבע השלישי) שלוש ריצות רצופות של אדלר שמו את הכדור באנדזון. באוויר הייתה תחושה של קאמבק ובן נאים קיבל מספר נשיאות אבל לא הצליח להשיג דאון ראשון והחלטה שנויה במחלוקת ללכת על דאון רביעי במרכז המגרש כשלה והכדור חזר מהר מאוד לרעם.

ההתקפה נעצרה פעם נוספת אבל ההגנה באה לעזרתה עם חטיפה רביעית במספר, כאשר יהל סלונים מספק את התוצרת בהגנה. משחק הריצה החזיר את המשחק לשיוויון, אוחיון עם ריצות של 7 ו-9 יארדים לצד שתי ריצות של אדלר הסתיימו בט"ד מאוד דומה לראשון בק"ב סניק של אדלר עם 1:43 לסיום. האם הולכים להארכה? לא אם זה תלוי בגרינסטון וחבריו. מסירה לוויינרב ל-21 יארד ואחרי עבירה מסירה לרבינוביץ ל-16 יארדים נוספים. המומנטום של הדרייב נעצר עם סאק של ניב אפלבוים אבל מסירה ל-10 יארד לרבינוביץ' הביאה לדאון רביעי ויארד. גרינסטון ניסה ללכת במסירה לעומק עם לא הרבה זמן על השעון אבל הסתפק במסירה קצרה לדאון ראשון לבן נאים והוא עשה את שאר העבודה כשהוא מצליח לשבור שלושה תאקלים ולא נעצר לפני שהוא נוחת באנדזון לט"ד 18 שניות לסיום המשחק. הרעם קיבלו עוד הזדמנות נוספת אבל כשלו והלוחמים יצאו עם נצחון גדול.

רבינוביץ סיים עם שמונה תאקלים ו-2 הטיות מסירה כמו גם קשנאו שסיים עם מספר דומה של תאקלים וסאק, ושניהם הובילו הגנה מצוינת לאורך כל המשחק. גרינסטון עם 19 מ-31, 235 יארד ו-3 ט"דים אבל בצידם 4 חטיפות שהשאירו את רמה"ש במשחק. בן נאים סיים עם 47 יארד על הקרקע לצד 51 יארד וט"ד בתפיסה, וויינרב עם 7 תפיסות, 103 יארד וט"ד. אדלר הק"ב הטוב בליגה בעונה שעברה פשוט לא יכל להגנה היריבה, והשלים רק 1 מ-11 ל-12 יארד (במהלך הלפני אחרון של המשחק) אבל סיים עם שני ט"ד קרקעיים, נקודת האור בהתקפה היתה אביעד אוחיון שרץ ל-93 יארד ב-15 נשיאות. אברהם וגוטמן סיימו עם שמונה ושבעה תאקלים בהתאמה, כשהראשון מוסיף חטיפה והשני שתי חטיפות.

כרישי נתניה 34 – זאבי קרית אונו 34 (2 הארכות)

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

אם ביום רביעי המשחק היה על המקום הראשון, ביום חמישי בוינגייט נפגשו שתי קבוצות שוות בכוחן וגם התוצאה הסופית הראתה זאת אחרי משחק מותח במיוחד. המתח התחיל עם שני איבודים בשני הדרייבים הראשונים, עידן סיגל איבד את הכדור לגיא מנור, ומהצד השני הרץ האחורי רועי ויינברג החזיר את הכדור לנתניה כשאורי שמואלי משתלט על הכדור קרוב לאנדזון. ארבעת הניסיונות להשיג טאצ'דאון כשלו עם כיסוי טוב של נבו בר נתן אך ההתקפה של הזאבים עדיין לא הגיעה למשחק ואיתן אדלר בעיקר רץ כדי להשיג יארדים ולא הצליח עדיין למצוא מטרה פנויה.

בפתיחת הרבע השני נפרץ הסכר, כאשר סיגל רץ לאנדזון. ההגנה הלבנה המשיכה לעשות את העבודה עם תאקל נהדר של דורון ומהלך אחרי סאק של גולדשטיין ורוטרי שהוביל לפאנט. המומנטום המשיך להיות בצד הביתי, וג'וני שוחט הגדיל את היתרון עם ריצת ט"ד של ארבעה יארדים. בשלב הזה הגיעה התפנית הראשונה במשחק עם איבוד יארדים בשני מהלכים רצופים וסנאפ שהלך לאיבוד הסתיים באנדזון עם סייפטי ושתי נקודות לזאבים ממש קרוב למחצית, דרייב נוסף של ההתקפה אמנם שחרר אותם במעט וקידם יפה את הכדור אבל הם יצאו בלי נקודות ופיגור בהפסקה.

הזאבים פתחו טוב אבל נעצרו עמוק בשטח יריבתם אך מיד הצליחו לעצור ולאלץ את נתניה להרחיק, אדלר לקח את המשחק עליו השיג דאון ראשון בריצה ומיד התחבר עם אלעני בהמרת דאון רביעי קריטי. האדומים שחורים ניצבו בפני דאון שלישי ארוך אבל מסירת עמוק מושלמת מצאה את אריאל זינגבוים ל-28 יארד על קו ה-1 של הכרישים. במהלך הראשון של הרבע הרביעי אדלר מצא את אלעני לט"ד והאורחים במרחק 4 נקודות. המומנטום נטה בבירור לזאבים ומהלך אחד אחרי פאמבל של שוחט החזיר אליהם את הכדור, מוריס אודה ניצל זאת כדי להעביר את היתרון אליהם.

ההתקפה של סיגל וחבריו פשוט לא הצליחו להשיג יארדים והחזירו את הכדור לקרית אונו ועם עבירה שנתנה דאון ראשון במהלך פאנט ניסו לסגור את המשחק, אדלר מצא את אמציה לב לט"ד של 13 יארד ועם מהלך 2 נקודות לא מוצלח, נתניה עוד נשארה עם סיכוי לשיוויון. והשיוויון הגיע, פצצה של סיגל לעומרי סביר שאיכשהו הצליח להעלם מעיני ההגנה בעומק המגרש ועם 47 יארד וריצה של סיגל ל-2 נקודות ואנחנו הולכים להארכה אחרי שאדלר נחטף בידי אלברג במהלך האחרון של הזמן החוקי.

קרית אונו קיבלו ראשונים את הכדור ואחרי 8 מהלכים כדי לעבור 25 יארד, אדלר צלל לאנדזון אך קבוצתו נכשלה בהמרה. נתניה לעומתם היו צריכים שני מהלכים ומסירה של סיגל ל-25 יארד לפרידמן השוותה את התוצאה אך שוב המקומיים כשלו עם ההמרה לשתי נקודות ואנחנו הולכים להארכה שניה. נתניה עם הפוזשן הראשון נעזרו בעבירה של ההגנה ושתי ריצות של סיגל האחרונה ל-2 יארד מצאה את האנדזון. הפעם לזאבים הייתה הזדמנות לנצחון אחרי עצירת ההמרה, ולמרות סאק במהלך הראשון של סביר, אדלר מסר ל-30 יארד לזינגבוים והכל הולך למהלך אחד אחרון ומכריע, הריצה של אדלר נעצרה ושיוויון ראשון אי פעם בתולדות הליגה נקבע עם סיום המשחק.

סיגל עם 20 ריצות ל-48 יארד ו-2 ט"ד, 7 מ-15 ל-101 יארד ו-2 ט"ד היה המוביל בצד הנתנייתי כאשר לצידו סביר עם 53 יארד וט"ד בתפיסה. אדלר עם 14 מ-30, 140 יארד, 3 ט"ד וחטיפה, וגם 53 יארד וט"ד על הקרקע. אודה עם 39 יארד וט"ד משלו, זינגבוים עם 72 יארד ב-4 תפיסות וט"ד. רועי זוהר עם 9 תאקלים ואליה סרור עם 8 והטיית מסירה כאשר לצידם עוד שלושה שחקנים עם 7 תאקלים. בצד של הזאבים קורן זכות הוביל עם חמישה תאקלים, סאק וגרימה להשמטה.

להבות מודיעין 14 – באר שבע ספרטנים 20

נתוני משחק

צילום משחק

בשבת בערב נפגשו במודיעין שתי קבוצות שחיפשו להתקדם במעלה הטבלה, הלהבות ביקשו לחזור לנצחון הבכורה שלהם אי פעם בעונה שעברה מול אותה באר שבע ולמצוא נצחון ראשון העונה ומהצד השני הספרטנים קיוו להראות את מסלול ההתקדמות שעשו ולהשיג נצחון שני העונה. הפתיחה בישרה טובות לאורחים שפשוט התקדמו בקלילות במורד המגרש ועידו אבני הגיע חם למשחק עם שתי מסירות מדויקות לאיתמר גדעון ולאון רבינסקי, השניה חתכה את כל ההגנה הסגולה והסתיימה באנדזון לניקוד מהיר.

אלון סורוגין מעמדת הרץ האחורי לצד יהל כהן ניסה להזיז את השרשראות על הקרקע, אבל הפליימס הרחיקה את הכדור מבלי שהשיגו דאון ראשון. שני מהלכים אחרי והכדור חזר אליהם עם מסירה של אבני שנחטפה בידי טוביה אבל והוחזרה עד קו ה-7, אך שם ההתקפה כשלה וכהן ניסה למצוא בדאון רביעי את המטרה המועדפת שלו דניאל בלנק אבל כיסוי טוב של שחר אובסטרובסקי מנע ט"ד. באר שבע נתקעו בהתקפה בדרייב הבא ומודיעין חיברו מהצד שלהם דרייב מצוין בן 10 מהלכים עם סיום הרבע הראשון אבל כמו בהזדמנות הקודמת שלהם עם הכניסה לרדזון הם התעכבו איבדו יארדים וכשלו להמיר דאון רביעי.

מודיעין המשיכו לשלוט במשחק עם חטיפה נוספת הפעם של יובל גת, אבל ההתקפה שוב כשלה פעם נוספת בדאון רביעי ארוך (אחרי שתי עבירות שלקחו אותם אחורה). וכשלא מנצלים הזדמנויות בצד אחד פעם אחר פעם, אז סופגים בצד השני. כמו בדרייב הראשון שתי מסירות מכריעות של אבני הובילו לט"ד, הראשונה להראל נוי ל-30 יארד, ורבינסקי השלים עם תפיסה וריצה לאנדזון של 32 יארד. שתי הקבוצות צברו עבירות שלקחו אותן אחורה וקדימה ורעי זבולון עצר את ההתקפה הסגולה עם שני סאקים קריטיים על כהן בסיום המחצית.

שתי עבירות הציבו את הספרטנים עם הגב לקיר בפתיחת המחצית השניה ועם פאנט קצר והחזרה של דניאל בלנק אל קו ה-3 הציבה את הלהבות במצב מצוין. הפעם הם לקחו את המצב הזה בשתי ידיים, וכהן נכנס לאנדזון כדי לצמצם את התוצאה. התשובה של ב"ש הייתה מהירה ושוב אבני היה חד מאוד כשהוא משלים ארבע מסירות רצופות, משיג בדאון רביעי עבירת הפרעה לתפיסה שנתנה דאון ראשון אוטומטי ורץ בעצמו ל-14 יארד ושוב בדאון רביעי מוצא במסירה יפיפיה את איתמר גדעון לט"ד של 5 יארד כדי להשלים דרייב נפלא.  הקצב הגבוה המשיך ומודיעין לא וויתרה, עם מסירות של כהן לבלנק וויצמן שהשיגו דאונים ראשונים, וכהן שוב בכוחות עצמו רץ שבעה יארדים כדי לשים את קבוצתו במרחק 6 נקודות.

הקבוצות החליפו פאנטים בפתיחת הרבע הרביעי, וחניכיו של יונתן אליהו יצאו לדרייב שנראה היה שיסגור את המשחק, רבינסקי המשיך להיות המטרה המועדפת וגרם לפספוס תאקלים עם 17 יארדים אחרי התפיסה, וכשהיה נראה שהנה מגיע ט"ד נוסף מהלך מצוין של בלנק שחרר את הכדור מידיו של בוגוסלבסקי על קו ה-1 ויובל מורגנשטיין השתלט על הכדור באנדזון לטאצ'בק. מודיעין עם הזדמנות אחרונה קידמו את הכדור עד קו 33 של ב"ש אך שם נעצרו עם שלוש מסירות רצופות שלא הושלמו והאורחים כרעו ברך וחגגו את הנצחון.

השילוב של אבני (18 מ-29, 239 יארד, 3 ט"ד ו-2 חטיפות) ורבינסקי (6-118-2) היה נהדר, כשלצידם נוי עם 64 יארד ב-6 תפיסות, גדעון עם ט"ד ו-42 יארד כמו גם בוגוסלבסקי עם 45 יארד על הקרקע תרמו את חלקם. רעי זבולון כשהרגלו היה נהדר בהגנה עם 11 תאקלים, 2 סאקים וחמישה תאקלים לאיבוד יארדים וביחד עם קלד זבדי (חמישה תאקלים וסאק) הובילו את קבוצתם לנצחון. כהן נראה הרבה יותר טוב ולראשונה העונה, מודיעין לא איבדו כדור במשחק, עם 42 יארד על הקרקע ו-2 ט"ד לצד 10 מ-25 ל-86 יארד הוא הוביל את קבוצתו. בלנק עם 4 תפיסות ל-37 יארד וגם שישה תאקלים בהגנה, יובל גת עם 8 תאקלים וחטיפה הוביל את ההגנה.


השבוע יש לנו שני משחקים שצפויים להיות טובים באותה המידה. עמק יזרעאל יארחו את איילי חיפה ביום שני בשעה 19:30 בוינגייט, וביום רביעי בירושלים טילי ראשון לציון מול להבות מודיעין כששתי הקבוצות מחפשות נצחון ראשון (20:00).

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר