הגורילות עם נצחון ראשון, נתניה קופצים במעלה הטבלה

שני משחקים שוחקו השבוע בליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט (משחק אחד נדחה בשל מזג האוויר הסוער), ושניהם היו מותחים וצמודים עד הסוף כאשר נתניה יוצאים עם נצחון חשוב על קרית אונו מתמודדת ישירה על המקום בפלייאוף ומזכרת בתיה השיגו נצחון קריטי מול חיפה.

זאבי קרית אונו 6 – כרישי נתניה 22

נתוני משחק – STATS

שתי הקבוצות נפגשו בירושלים, למשחק שיכול לחזור בשנית בפלייאוף ושתי הקבוצות נלחמו עד הסוף והניצחון של הקבוצה ה"אורחת" מהשרון. הפתיחה הייתה שייכת דווקא לזאבים שהצליחו ליצר איבוד כדור ופאמבל של הרץ סטיבן גולדשטיין אבל ההתקפה באדום התקשתה לאורך כל הערב (מלבד אולי מהלך אחד או שניים של הקוורטרבק מנו נסימיה) והשיגו רק שני דאונים ראשונים לאורך כל המשחק וגם הטאצ'דאון היחיד שלהם הגיע בהגנה. ההגנות דווקא עבדו מצוין ועצירה של נתניה לקראת סוף הרבע בשילוב עם פאנט קצר והחזרה טובה של ארתור רנצר, סידרה את הניקוד הראשון במשחק לק"ב איליה סרור שרץ לטאצ'דאון ממרחק 3 יארד.

סאקים של תום הדרי, בר ינקוביץ ואמציה לב מנעו ניקוד נוסף עד סיום המחצית, כשרנצר חוטף כדור של נסימיה מהצד השני. המהלך הגדול של המשחק הגיע עם ריצה של איליי רוטרי ל-42 יארד והכפלת היתרון במה שנראה כמשמעותי מאוד ברבע השלישי. עידן סיגל היה הרץ המוביל עבור הכרישים עם 49 יארד ב-15 נשיאות הזיז את השרשראות וגם קינח באנדזון ממש עם הבאזר של הרבע השלישי אחרי חטיפה נוספת של נועם חג'ג' פורת. סרור לא היה צריך לעשות הרבה באוויר (4 מ-15 ל-42 יארד) אבל דווקא שני מהלכים לא טובים שלו סידרו שביב תקווה לקרית אונו.

תחילה חטיפה שלו בידי אלון וילנסקי (שהוסיף גם 4 תאקלים והטיית מסירה) סידרה לנסימיה להשתחרר עם ריצה ארוכה של 52 יארד אבל הקבוצה שלו נתקעה מבלי לשים ניקוד, ומהלך אחרי העברת הכדור בדאונים לנתניה הגיעה הטעות השניה של סרור שאיבד את הכדור על הקרקע ואדם פצ'וק השתלט על הכדור באנדזון לט"ד. זה היה קצת מאוחר מדי כשבניסיון האחרון שלהם נדב זאקאק השתלט על פאמבל נוסף ונתניה השיגו דאון ראשון אחרון את ה-W.

שתי הקבוצות יפגשו בשבוע הבא את הקבוצות הירושלמיות, נתניה יתארחו אצל הכפירים ברביעי הבא וקרית אונו יארחו בשלישי את הלוחמים.

מזכרת בתיה גורילות 18 – ציידי חיפה 12

נתוני משחק – STATS

מזכרת בתיה יצאו עם ניצחון בכורה העונה על גבו של אחד הרצים הטובים בליגה שפשוט התפוצץ על חיפה מההתחלה ועם שני טאצ'דאונים מהירים, קבוצתו לא הסתכלה לאחור למרות קאמבק קצר מועד של הקבוצה האורחת. נועם אסרף פתח עם ט"ד מהיר של 22 יארד והראה במהלך הראשון של הדרייב הבא את המהירות היוצאת דופן שלו כשהוא בורח מכל המתקלים, 60 יארד לאנדזון.

ההגנה של חיפה התעשתה וייצרה עצירות בעיקר בעיקר על ידי גרימה לאיבודי כדור, פאמבל של אסרף נתן הזדמנות לציידים לפני ההפסקה אבל סיון פוגל הק"ב היריב איבד שני מהלכים לאחר מכן את הכדור כשמסר אל ידיו של המגן אופק שעובי. המחצית השניה הייתה רווית עבירות לא מחויבות ושתי הקבוצות התקשו להפגין שליטה במשחק, אופק שני מחיפה חטף כדור מוקדם ברבע השלישי וקבוצתו יצאה לדרייב בן 12 מהלכים (כולל שני דאונים ראשונים שהוענקו בגלל עבירות הגנתיות) ופוגל סיים עם צלילה לאנדזון מיארד אחד כדי להתקרב לכדי סקור אחד.

המומנטום היה בצד השחור של האורחים, אבל איבוד כדור קריטי בפאנט נתן מיקום מצוין לקבוצה הביתית, ואסרף המשיך בשלו והוסיף ט"ד נוסף (סיים ערב מצוין של 257 יארד ב-23 נשיאות) כדי להגדיל את הפער חזרה. פוגל התחבר פעמיים בדאון רביעי אל מיכאל גורנוסטייב באוויר וסיים את הדרייב עם מסירת ט"ד לאראל קלנג אבל זה היה לא מספיק אחרי בעיטת אונסייד לא מוצלחת והגורילות יצאו עם הניצחון.

פוגל היה בצד המפסיד והשלים 11 מ-29 ל-119 יארד, ט"ד וחטיפה כשהוא גם היה הרץ המוביל של קבוצתו עם 37 יארד וט"ד קרקעי, גורנוסטייב תפס 6 ל-60. ההגנה של מזכרת עשתה עבודה טובה כשנדב אלקריף מוביל עם שמונה תאקלים ושתי הטיות מסירה ואופק שעובי (בנוסף לאינטרספשן והטיית מסירה) גם הוסיף שישה משלו. עמרי איילון הוביל עם תשעה תאקלים וגרם להשמטה בצד האורח.

מזכרת יתארחו אצל מודיעין ביום שלישי, חיפה יארחו בוינגייט במשחק קשה את ניצי רמת השרון ביום חמישי.