רמת השרון עם נצחון חשוב על הכפירים מתבססת במקום השני

תמונת שער: אייל עמר.

ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט מגיעה לישורת האחרונה ובשבוע האחרון נערך רק משחק אחד אבל איזה משחק זה היה בין שתי טוענות לכתר האליפות. רמת השרון אירחה את כפירי ירושלים וכמו כל העונה עד כה חזרה מפיגור מוקדם ודרך ההגנה השיגה ניצחון שהכריע למעשה שזהות האלופה יקבע במשחק אחד בין נתניה לרמת השרון בשבוע האחרון של העונה.

ניצי רמת השרון 16 – כפירי ירושלים 7

נתוני משחק STATS

הקבוצות נפגשו במגרש רמת השרון עם הידיעה שהמנצחת תעשה צעד משמעותי לעבר תואר האליפות, ומתחילת המשחק שתי הקבוצות ניסו למצוא את הקצב ההתקפי שלהם אבל התקשו מאוד. אנדי אלפיה חזר לעמדת הק"ב אצל הניצים, בעוד אלישע אבן ישראל המשיך למלא את מקומו של ייצי טננבוים הפצוע באותה העמדה, אבל השחקנים הדומיננטיים במשחק לפחות במחצית הראשונה הגיעו מהצד השני של הכדור. יהושוע אליה, מהרצים המובילים בליגה מצא מולו חומה בצורה בדמות אילי שילו וחבריו להגנה ומהצד השני אלפיה הופל בסאק פעמיים על ידי משה רוזנסון וישי שלמן.

עמית רביב ואיתי אילן עצרו בדאון רביעי את אליה והקבוצות בעיקר החליפו בעיטות הרחקה ברבע הראשון. הכפירים הלכו למשחק האווירי כשאבן ישראל היה עם 14 מ-27 ל-149 יארד, וכך גם התנהל הרבע השני בו האורחים עלו ליתרון. אבן ישראל עוד נחטף על ידי איתי בלחסן, אבל הוא התאושש מהר עם דרייב שהתחיל אחרי החזרה טובה בפאנט של אריה ציטרונבאום למחצית המגרש של הניצים, וסידר נקודות ראשונות לקבוצה האורחת. מירב המסירות שלו הלכו לציטרונבאום ונועם פריד אבל דווקא הט"ד היחידי במשחק הלך אל יהודה ברדש במסירה בדאון שלישי ארוך ל-21 יארד ויתרון קל במחצית.

המהפך במחצית השניה הגיע משתי סיבות, איתן אדלר לקח את המושכות בעמדת הק"ב עבור רמה"ש ובמקביל המארחים גם הצליחו למצוא את משחק הריצה שלהם דרך הרגליים של שלומי פלג ולירושלמים לא היו פתרונות בעיקר ברבע האחרון כשהם היו צריכים ליצר עצירות כדי למנוע מהניצים להוריד את השעון. המחצית נפתחה דווקא עם עצירה של הכפירים בדאון רביעי על קו ה-18 שלהם אחרי השלמות של אדלר ללידור איבגי ואלפיה, אבל במהלך העוקב סנאפ לא טוב הגיע לאנדזון ואבן ישראל תוקל לסייפטי.

החזרה מצוינת לבעיטה אחרי של אלפיה ל-39 יארד סידרה את הט"ד הבא עם מסירה של אדלר (4 מ-8 ל-56 וט"ד) לאיבגי לט"ד ראשון ויתרון ראשון במשחק, ומכאן ההגנה באפור כתום השתלטה על המשחק ולא אפשרה כלום להתקפת היריב. שילו עם תשעה תאקלים (מתוכם 2.5 לאיבוד יארדים) וסאק, האח הצעיר לבית אדלר עם שמונה משלו והטיית מסירה הובילו ועזרו להם סנאפים לא טובים שלקחו את הכפירים פעם אחר פעם אחורה.

הניקוד האחרון במשחק הגיע בדרייב שהתנהל כמעט כולו על הקרקע (מלבד מסירה אחת לאלפיה), כשפלג בעיקר סוחב את הקבוצה, פשוטו כמשמעו, על עצמו עם 72 יארדים בתשע נשיאות, ואדלר עם ריצה קצרה משלו הובילו למהלך האחרון עם ריצה של פלג לאנדזון. יותם רז עם סאק על אבן ישראל, וניסיונות של ירושלים עם ציטרונבאום בעמדת הקוורטרבק לא צלחו מלבד כמה ריצות יפות שלו (היה הרץ המוביל של קבוצתו עם 17 יארד). מהצד השני הגנת הכפירים השאירה תקווה עם עצירות יפות בדאון רביעי כשלבב מלר מוביל את הדרך עם 9 תאקלים וסאק, אבל ניסיון אחד אחרון של אבן ישראל בדאון רביעי אל נועם פריד כשל ורמת השרון יצאו עם הניצחון הקריטי בדרך למשחק האליפות מול נתניה.

 


שני משחקים נוספים שהיו צפויים להתקיים בשבוע שעבר לא נערכו כאשר כרישי נתניה ולהבות מודיעין זכו בנצחונות טכניים של 0-25 מול עצמה כרמיאל ואיילי חיפה בהתאמה.