שבוע 8: הלהבות עם נצחון ראשון מול ראשון לציון

שבוע נוסף מאחורינו ועם משחק אחד ששוחק במפגש בין שתי הקבוצות האחרונות בליגה בלי נצחון, מודיעין וראשון לציון נפגשו בקמפוס ע"ש קראפט והלהבות עם הניסיון של העונה שעברה יצאו עם נצחון משכנע, המשחק גם קבע את המיקומים הסופיים של שתי הקבוצות בבית התחתון כאשר ראשון לציון תסיים במקום העשירי והלהבות יכולים לסיים במקום השמיני או התשיעי. המשחק הציג גם חידוש טכנולוגי עם לוח התוצאות החדש שעבד לראשונה במשחק רשמי באחת הליגות כאן בארץ.

טילי ראשון לציון 20 – להבות מודיעין 36

נתוני משחק – STATS

שתי הקבוצות חיפשו נצחון ראשון, הטילים בהיסטוריה הקצרה שלהם, הלהבות לעונה זו ושני בסך הכל. הטילים פתחו יותר טוב כשמנעו משלוש מסירות של יהל כהן מלהגיע ליעדן וגם בדאון רביעי מהלך פאנט שלא צלח נתן ל"מארחים" דאון ראשון במיקום מצוין. נועם אסרף עם ריצה ל-8 יארד פינה את הדרך ליניב צ'רבצ'קי לשתי ריצות קצרות וקינח בטאצ'דאון של יארד אחד.

הדרייב השני של מודיעין נראה כבר יותר טוב, ריצות של כהן לצד כאלו של אלון סורוגין ועם מסירות לידיים הבטוחות של דניאל בלנק, הצליחו לקדם את הכדור עד קו ה-8 אבל שם נעצרו עם תאקל טוב של נדב אלקריף על טוני קרקוז. הכדור חזר לאורחים עם איבוד כדור של גרינשפן עליו השתלט אור בלינדה בפתיחת הרבע השני, ובדאון רביעי וגול, כהן מצא את הפרצה עם ריצה לאנדזון ויתרון אחרי המרה טובה. ריצה של 23 יארד של אסרף הביאה את הטילים לרדזון אבל שם שתי ריצות של גרינשפן נעצרו על קו ה-7.

שחקני של אביתר הכהן ניצלו את המומנטום עם שתי ריצות רצופות של קרקוז וכהן ל-11 יארד כל אחת ובמהלך הבא, כהן מצא את בלנק מאחורי ההגנה לט"ד במסירה של 32 יארד. לראשון היה עוד הרבה זמן על השעון עד המחצית אבל הם נשארו על הקרקע והזמן נגמר להם כאשר המחצית מסתיימת ביתרון 16-6 לאורחים.

פתיחה טובה לרבע השלישי וט"ד כבר בדרייב הראשון החזיר את הטילים למשחק, צ'רבצקי עם ארבע ריצות רצופות, נתן לאסרף להשלים את שני המהלכים האחרונים, האחרון ל-10 יארד לאנדזון. החיבור של כהן את בלנק עבד שוב ל-33 יארד והפליימס ענו מהר עם ט"ד באוויר של כהן לאיתן גארנר ממרחק שמונה יארד. הפאנט הראשון הגיע במשחק דווקא אחרי המרה טובה של דאון רביעי על קו ה-17 עם ריצה של אסרף, בלנק עם החזרה טובה של 27 יארד עמוק בשטח הטילים, ובמהלך הראשון של הרבע הרביעי היתרון גדל עם ריצה של סורוגין לארבעה יארד.

איבוד כדור נוסף הגיע בדרייב הבא עם מהלך הגנתי מצוין של סאק/פאמבל של עומר מץ והשתלטות נוספת של בלינדה. כהן הרגיש מצוין והשלים שלוש מסירות רצופות לבלנק, גארנר ונועם פילו וגם הט"ד הבא הגיע באוויר עם מסירה שלו לבלנק בדאון רביעי, עם תפיסה אדירה בין שני מגינים תוך כדי שעושים עליו עבירה באנדזון. הקבוצה הביתית קיבלה את הכדור מעבר למרכז המגרש אחרי עבירת פייסמאסק ונשארו על הקרקע עם אסרף וצ'רבצקי (כולל המרת דאון רביעי) והאחרון גם נכנס לאנדזון עם ריצה ל-7 יארדים. הלהבות ניסו לסגור את המשחק ולהוריד את השעון עם ריצות של כהן לשני דאונים ראשונים ומסירות לגארנר ובלנק אבל לא הצליחו להמנע מאיבוד כדור של קרקוז עליו השתלט צ'רבצקי, אך זה היה מאוחר מדי עם 58 שניות לסיום והמשחק הסתיים עם הנצחון למודיעין.

שתי הקבוצות הפגינו יכולת התקפית נאה ומודיעין לראשונה הצליחו להעיר את משחק המסירה לצד הריצה, כהן הצטיין עם 14 מ-23, 177 יארד ו-3 ט"ד, לצד 69 יארד וט"ד על הקרקע. בלנק היה המטרה העיקרית עם שבע תפיסות 156 ושני ט"דים. השילוב בבקפילד של ראשון עבד מצוין, אסרף עם 21 נשיאות ל-84 יארד ושניים, צ'רבצקי עם 18 ל-88 וט"ד אחד.

צ'רבצקי היה גם מצוין בהגנה והוביל את קבוצתו בתאקלים עם 10 וגרימה להשמטה, אסרף גם הוא תרם שבעה תאקלים. בלינדה עם משחק מעולה של תשעה תאקלים ושתי השתלטוית על פאמבלים לצד טוביה אבל ותומר גוז עם שמונה כל אחד.


השבוע יש לוח משחקים מלא בליגת הנוער עם משחקים בכל רחבי הארץ:

ביום שני במשחק מסקרן שיכול לקבוע מי תסיים במקום השני לפני החלוקה לבתים, יתארחו כפירי ירושלים אצל רעם רמת השרון בשעה 20:00. ביום שלישי מנה כפולה, הלוחמים יארחו את הכרישים בקראפט בשעה 20:00 ובמקביל במשחק השלמה באותה השעה מודיעין יארחו את ציידי עמק יזרעאל. ביום רביעי נסגור את השבוע עם הספרטנים מבאר שבע שינסו להמשיך את המומנטום החיובי עם משחק בו יארחו את זאבי קרית אונו גם כן בשעה 20:00.