הגורילות עם נצחון מרשים, הלוחמים והניצים מתבססים בראשות הטבלה

תמונת שער: תום נודלמן.

ליגת הנוער הציגה שלושה משחקים שלפחות אחד מהם על הנייר היה אמור להיות תחרות צמודה אבל בפועל, בסופם של כל המשחקים יצאו שלוש מנצחות שלא היו מוטלות בספק (חלקן היו צריכות את רבע השלישי כדי להכריע את המשחק). לוחמי יהודה לא ריחמו על עצמה כרמיאל שלמרות התוצאה הסופית נלחמו כמיטב יכולתם, מזכרת בתיה המשיכו את היכולת המצוינת והשתלטו על המשחק כדי לצאת עם ניצחון משמעותי מול מודיעין, והניצים של רמת השרון התגברו על פציעה לא פשוטה של אחד השחקנים המובילים שלהם במחצית הראשונה כדי לנצח את ציידי חיפה.

להבות מודיעין 10 – מזכרת בתיה גורילות 58

נתוני משחק – STATS

הגורילות התפוצצו על יריבתם אחרי רבע ראשון צמוד ועשו זאת דרך רגליו של נועם אסרף עם עוד משחק שיא שממשיך לבסס אותו כאחד הרצים המובילים בליגה אבל בעיקר דרך ההגנה שעוד נגיע אליה. הטאצ'דאון הראשון הגיע דווקא דרך האוויר כשיניר כהן מאלתר ומוצא את ה"רכש" החדש מבאר שבע לאון רבינסקי ל-17 יארד, אחרי שאסרף גמא 42 יארד בשלוש ריצות בפתיחת המשחק. סאק של דולב חדד ועומר מץ אילץ את מזכרת בתיה להרחיק את הכדור והבעיטה של אסרף נחסמה בידי בנימין צ'לסקי ושמו נקודות על הלוח עבור הלהבות.

הקבוצות המיוחדות המשיכו להיות גורם משמעותי עבור מודיעין כשדניאל בלנק משתלט על פאמבל בהחזרת פאנט של יובל שם טוב, ויהל כהן שכרגיל חלק את עמדת הק"ב עם יותם אנוש רץ לאנדזון ליתרון סגול. היתרון החזיק אפילו לא מהלך אחד כשכהן בהמרה ל-2 נקודות איבד את הכדור ונועם ממן (עוד שחקן שהגיע מהספרטנים) השתלט ורץ כל הדרך לאנדזון הנגדי לשיוויון.

מכאן ואילך שחקניו של לי שקד השתלטו על המשחק ואמנם אסרף היה גורם משמעותי (ביותר) עם 11 ריצות ל-222 יארד ו-3 ט"דים, אבל ההגנה היא זו שיצרה את הריצה ובמיוחד הכוכב של המשחק הליינבקר יונתן לב. אמנם יונתן גולדנברג ונדב אלקריף הובילו עם תשעה תאקלים וסאק כל אחד, אבל לב (לצד 8 תאקלים) היה אחראי לכמה מהלכי ניקוד ששינו את המשחק, תחילה הוא השתלט על פאמבל בשטח המגרש שלו ורץ כל הדרך לט"ד וברבע השלישי הוא הוסיף וחטף את יהל כהן והחזיר את הכדור ל-6 נקודות והוסיף עוד חטיפה נוספת בהמשך.

בין לבין יניר כהן מצא את ניר שלמון לט"ד יפה נוסף ואיתי בן ווייס ניצל מנוחה של אסרף כדי לרוץ לט"ד של שלושה יארדים. הלהבות ניסו כמיטב יכולתם אבל שני הקוורטרבקים מסרו ל-10 מ-27 ל-108 יארד ו-3 חטיפות (כולן של כהן), ויהל גם סיים כרץ המוביל עם 28 יארד. להגנה פשוט לא היו תשובות לאסרף (יניר כהן לא היה צריך הרבה עם 3 מ-4, 72 יארד, 2 ט"ד וחטיפה), כאשר חדד ועמית לנדאו מסיימים עם חמישה תאקלים כל אחד.

הגורילות ינסו להמשיך את המומנטום החיובי, כאשר הם יארחו את הכפירים ביום חמישי בעוד כשבוע וחצי, הלהבות ינסו למצוא את הנצחון השני מול הכרישים בנתניה גם כן בשבוע הבא.

לוחמי יהודה 75 – עצמה כרמיאל 6

נתוני משחק – STATS

יחסי הכוחות היו ברורים כבר מהמהלך הראשון וכמעט לכל אורך המשחק, כאשר הקוורטרבק של עצמה גיא שושנה, הופל בשני המהלכים הראשונים של המשחק בסאק על ידי בן פאפאגיו וההתקפה של האלופה הנוכחית שמה 44 נקודות ברבע הראשון. כרמיאל עוד הצליחה להשתלט על פאמבל של ייצי פוקס אבל איבדה מיד את הכדור אחרי ט"ד ריצה של ג'וש קשנאו, ועידן בר תוקל באנדזון שלו לסייפטי. פוקס התחיל למסור באוויר והשלים 6 מסירות מתוך 8 (ומתוכן ארבעה ט"דים), הראשונה לסיטרונבאום לט"ד של 29 יארד.

ההגנה המשיכה לעשות את שלה וג'ייק אייזן גרם להשמטה של שושנה ואסף בק (שסיים עם חמישה תאקלים ושני סאקים) השתלט לט"ד הגנתי. ההגנה הכתומה הייתה מצוינת לאורך כל הערב וייצרה 7 איבודי כדור (4 פאמבלים ושלושה יירוטים), כשלצד בק דוביד גולדמן חטף שני כדורים. סטיב פייבלסון עם 55 יארד הוסיף ט"ד בריצה, ופוקס רץ יפה לאנדזון כשהוא מטעה מספר שחקנים בדרך. פייבלסון גם מסר פעמיים והשלים ט"ד לגולדסטון בסיום המחצית, כאשר יוסי גולדסטון גם רץ לט"ד של 8 יארד.

כרמיאל ניסו לשנות קצת ושמו את הכוכב שלהם נביאל בני שלום בעמדת הק"ב והוא ייצר כמה מהלכים יפים אבל נחטף וגם השמיט כדור באנדזון, אך הוא השתלט עליו חזרה לסייפטי נוסף. בני שלום כן ייצר את הניקוד היחיד במשחק, כשהוא רץ ל-27 יארד ומסיים עם 49 יארדים כוללים. ההגנה של כרמיאל ייצרה כן כמה מהלכים יפים בראשם של אופק זליקוביץ (5 תאקלים) ויונתן מרמור (ארבעה) ובמיוחד האחרון עם תאקל לאיבוד יארדים, גרם להשמטה והשתלט על הכדור במהלך אחד. הקוורטרבקים של האורחת סיימו עם 7 מ-19 ל-23 יארד ושלוש חטיפות ופוקס מהצד השני מצא את יונתן הרבתר ושמואל רובינשטיין פעמיים כדי לחתום את תוצאת המשחק.

הלוחמים ישחקו מול קרית אונו השבוע בחוץ וכרמיאל יסעו לעוד משחק חוץ קשה מאוד ברמת השרון שבוע הבא.

ציידי חיפה 0 – ניצי רמת השרון 36

נתוני משחק – STATS

חיפה אירחו את המשחק במכון וינגייט ורמת השרון הגיעו עם מאזן נקי מהפסדים ורצו להמשיך את המומנטום, אך הציידים באו מוכנים לפחות במחצית הראשונה עם הגנה חזקה ולמרות החיסרון של הקוורטרבק הפותח, יונתן קרבץ שנכנס לנעליו עשה כמיטב יכולתו. כאמור המחצית הראשונה הושפעה רבות בשל פציעתו של משה טאמאראט מוקדם במשחק, אך עמרי איילון (המוביל במשחק עם 10 תאקלים) וחבריו להגנה הגיעו עם מטרה לעצור את משחק הריצה המצוין של הניצים והשיגו איבוד כדור כבר בפתיחה עם השתלטות של חוסאם אלדין טבאחה על פאמבל.

חיפה הפתיעו והלכו למשחק המסירה והשיגו שלושה דאונים רצופים אבל בדאון רביעי ואחד נעצרו על קו ה-17 של יריבתם. איתן אדלר עם עונה טובה השתלט יותר על המשחק וחילק את הכדור יפה בין הרסיברים שלו (13 מ-22 ל-118 יארד, 2 ט"דים וחטיפה) ובמיוחד ליובל פלד ודניאל גרינברג. שתי הקבוצות החזיקו את הכדור לדרייבים ארוכים, אך רק בדרייב האחרון של המחצית עבור הניצים הם מצאו את האנדזון אחרי תשעה מהלכים כאשר דין שחם מקבל את מירב הנשיאות בבקפילד של האורחים, ועם 15 נשיאות ל-65 יארד, סידר לאיתן אדלר עם ק"ב סניק את הניקוד הראשון במשחק.

לחיפה הייתה עוד הזדמנות אחרי אחד המהלכים המוזרים/מדהימים שראינו בתולדות הליגה עם משה פרנס שחוטף את קרבץ אבל כמעט מיד מאבד את הכדור במהלך ההחזרה ומאפשר לאיתמר גלעד להחזיר את הכדור 27 יארד, אבל חיפה לא ניצלו זאת לשים ניקוד והם הצטערו על כך כי הרבע השלישי היה שייך לקבוצה אחת בלבד – רמת השרון. קרבץ נחטף שלוש פעמים וסנאפ גבוה אחד במהלך פאנט סידרו נקודות פתיחה מצוינות להתקפה האורחת באפור, והם ניצלו אותם בכל אחד מהפעמים לדרייבים קצרים ונקודות. אדלר מצא את פלד וגרינברג לט"דים קצרים ושחם סיים ערב מוצלח מבחינתו עם שתי כניסות לאנדזון. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד וקרבץ נחטף בפעם החמישית במשחק והניצים ממשיכים בשרשרת הנצחונות.

אילי שילו כבר עכשיו אחד משחקני הטובים בליגה עם עוד משחק מצוין של שמונה תאקלים (2 לאיבוד יארדים) וחטיפה, ולצידו דוד בלי עם שישה והטיית מסירה, עזרו לעצור את הריצה של חיפה, קרבץ ניסה דרך האוויר עם 6 מ-21 ל-46 יארד ו-5 חטיפות אבל זה לא היה מספיק.

חיפה ינסו להתאושש עוד שבועיים מול קרית אונו, רמת השרון יחכו לכרמיאל עוד שבועיים.