כפירים סוגרים את העונה עם ניצחון קל

שבוע לפני אחרון בליגת הנוער ע"ש קראפט בעונה מקוצרת זו וקבוצה אחת כבר סיימה את משחקיה ועשתה זאת עם נצחון קליל ומוחץ. במשחק השבועי השני חווינו תהפוכות, מתח ומה לא בקרב משמעותי ומרתק לכל אורכו שהסתיים בהארכה והפסד בכורה לנתניה שנפלה למקום השני.

כפירי ירושלים 72 – להבות מודיעין 0

נתוני משחק STATS

משחק סיום העונה של הכפירים הלך להם די בקלות מול קבוצה שחסרה את הקוורטרבק הפותח שלה וסיימה עם יארדים שליליים מול הגנה לוחצת במיוחד. אלישע אבן ישראל במשחקו הטוב ביותר העונה, עשה הכל על המגרש רץ בהתחלה לט"ד, אבל עשה את עיקר הנזק באוויר עם 11 מ-17 ל-138 יארד ו-5 ט"דים (וגם תפס ט"ד אחד). מהצד השני ענן קולפ ויואב בר השלימו רק 2 מסירות במשותף – וקולפ גם נחטף פעם אחת.

התוצאה על הלוח אחרי הרבע הראשון הייתה כבר 0-32 לכפירים, כאשר ההגנה והלל נבט מחזירים השמטה לאנדזון, אריה ציטרונבאום מסר כאמור לאבן ישראל, והיוצרות התהפכו לט"ד הבא (ציטרונבאום סיים עם 4-67-1) כשגם סאם הירש הצטרף לחגיגת הנקודות עם ריצה לאנדזון. ההגנה בכחול זהוב הגיעה לק"ב היריב ארבע פעמים, וייצרה עוד שני איבודי כדור, פאמבל נוסף וחטיפה. הגנת מודיעין עשתה ככל יכולתה ואחרי ט"ד בתפיסה של לבב מלר היא הצליחה להגיע עם סאק של ינאי פריד על אבן ישראל כדי לעצור את ירושלים על סף המחצית.

ט"דים של יהושוע אליה (בריצה) ונועם פריד פעמיים (בתפיסה) הגדילו את היתרון,  ההגנה של הלהבות עם נועם קראים ויהודה מיגדל ניסו לייצר עצירות – כל אחד מהם מסיים עם שבעה ושישה תאקלים בהתאמה. המהלך של המשחק הגיע עם חטיפה של מסירה קצרה קדימה אותה תפס עדין וולך, שחקן קו ההגנה הירושלמי שהחזיר לפיק סיקס ונועם פריד עם התפיסה השלישית שלו באנדזון חתמה את התוצאה הסופית.

זאבי קרית אונו 30 – כרישי נתניה 24 (בהארכה)

נתוני משחק STATS

המשחק שהבטיח וקיים בענק, עם מתח ומהפכים והמון מהלכים גדולים וכמובן צמוד עד הסיום, משחק שיש לו הרבה השפעה על המיקומים הסופיים. כרישי נתניה הבלתי מנוצחים עד כה הגיעו להתארח אצל קרית אונו בקראפט, ירושלים כשהם יודעים שהמשחק החשוב יהיה בשבוע הבא מול ניצי רמת השרון, ניצחון במשחק הזה ייתן להם את תואר האלופה, אבל עם הפסד לקרית אונו (מעל ל14 נקודות) והפסד בשבוע הבא, יפיל אותם למקום השלישי.

נתניה פתחה את המשחק מצוין כשהיא עולה ליתרון כפול עם נדב סקורי שפתח כק"ב אחרי הפציעה של איליי רוטרי במשחק הקודם. מסירה שלו לדייויד איבשוק בדרייב הראשון העלתה את קבוצתם ליתרון אבל כמו כל העונה הבעיה הייתה בנקודות ההמרה שאחרי הט"ד ואם למעשה הם היו מצליחים להמיר פעם אחת מתוך 4 הט"ד שלהם – הם היו מנצחים במשחק מאחר והזאבים המירו בכל 3 הט"דים את ה-2 נקודות הנדרשות להם.

ההגנה של נתניה כהרגלה עשתה עבודה נהדרת בפתיחת המשחק וסגרה את נתיבי הריצה לנאור ראובן הרץ של קרית אונו, טל אלבז סיים עם משחק מצוין בהגנה של 12 תאקלים (3 לאיבוד יארדים) ו-2 סאקים, היה כמעט בכל מקום מעמדת הליינבקר כשלצידו ניר הרבר ונדב זקזאק הקשו על קו ההתקפה של יריבתם (כל אחד עם תשעה תאקלים). בעיה נוספת שהייתה להתקפת הכרישים, הייתה איבודי הכדור כל פעם שהיה נראה שהם בעמדה לברוח הגיעו איבודי כדור לא מחוייבים – סך הכל עם שני פאמבלים ושלושה אינטרספשנים (אחד משמעותי במיוחד).

אחד ממהלכי המשחק, סידר את הט"ד השני של נתניה, זקזאק משחקני קו ההגנה הגדולים בליגה, פשוט גנב את הכדור מידיו של ראובן ודהר במהירות סבירה יחסית 47 יארד לעבר האנדזון אבל תוקל לפני שהגיע לשם, ואלבז ניצל זאת כדי להכפיל את היתרון. קרית אונו הבינו שמשחק הקרקע לא יביא את הישועה והלכו לאוויר עם טריק פליי ומסירה של ניר קפח לחן שבי ל-60 יארד כדי לצמצם. הקצב המצוין המשיך וההגנה של קרית אונו עשתה את עבודתה, עומר מלכא חטף כדור וגם אורי מיידנברג כדי לעצור את נתניה מלהגדיל את היתרון.

עצירה יפה זקזאק בדאון רביעי עמוק בשטח של הזאבים, סידרה יתרון 8-18 במחצית כשסקורי ממיר דאון רביעי קצר במסירה לאיבשוק ואז בסניק מהקו ה-1 לאנדזון. לקרית אונו היה עוד זמן לצמצם אבל אחרי לקו ה-6 של נתניה, רצף מהלכים ובעיקר קריאת מהלכים מעניינת לקחה אותם אחורה והסתיימה בסאק על הק"ב יואב וסולי.

קרית אונו פתחו את המחצית השניה עם טקטיקה מעניינת שעבדה להם מעולה והחליפו בין וסולי לטל קונפינו גם תוך כדי דרייבים כשקונפינו מוסר כדורים בעיקר לעומק ווסולי מנהל את משחק הריצה, קונפינו מצא את קפח מהר מאוד בפצצה לעומק של 39 יארד. הרבע השלישי היה כולו של קרית אונו משני צידי הכדור, ההגנה הגיעה אל סקורי, מיידנברג הפיל אותו בסאק, וקפח חטף אותו פעם נוספת ובצד השני קונפינו השלים לקפח ושבי אבל וסולי השלים דרייב בצלילה לאנדזון כדי לייצר מהפך ויתרון ראשון במשחק למארחים. הרבע הרביעי העלה את הרמה ובעיקר הפך למופע היחיד של דייויד איבשוק.

הכוכב של נתניה נכנס לעמדת הק"ב במקום סקורי הפצוע, ופשוט השתמש ביכולת האתלטית הנהדרת שלו פעם אחר פעם ורץ והשיג דאונים ראשונים, רבע שהתחיל עם אפס יארדים שלו, הסתיים עם 12 נשיאות ל-96 יארד וט"ד הכל מעמדת הק"ב אבל עם שגיאה קריטית אחת כאשר קבוצתו במצב להשוות את המשחק על סף האנדזון הוא מסר בפעם הראשונה (מתוך פעמיים) במשחק ונחטף על ידי מיידנברג. ההגנה של נתניה עשתה את העבודה עם עצירה מהירה ואחרי פאנט – איבשוק הפעם לא טעה ועם דקה על השעון השווה את המשחק (אחרי כישלון נוסף בנקודות ההמרה).

בהארכה כבר ראו את התשישות של הסגל הקצר של נתניה, בדרייב ההתקפי שלהם הם לא הצליחו להניע את הכדור בכלל כשההגנה של הזאבים פשוט מתבייתת על איבשוק ומונעת ממנו לרוץ. הכרישים קיוו ליצר משהו בהגנה, ואכן זה היה נראה ככה עם דאון רביעי ו-13 יארד אבל עבירת הפרעה לתפיסה ברורה של ההגנה נתנה חיים חדשים ל"קבוצה הביתית" וקונפינו רץ לאנדזון עם ניצחון אדיר אחרי משחק אדיר.

נתניה עדיין שולטים בגורלם למקום הראשון, אם הם ינצחו הם לא רק יהיו אלופים אלא גם כפירי ירושלים יסיימו במקום השלישי וקרית אונו במקום הרביעי בגלל המפגש ראש בראש בין הקבוצות (ומאזן דומה), נצחון של רמת השרון ונתניה יהיו במקום השני וקרית אונו שלישי בגלל שובר שיוויון משולש עם הכפירים.


איילי חיפה לא העמידו סגל על פי התקנון למשחק מול רמת השרון ופעילות הקבוצה הופסקה במיידי ולא תשחק את משחק שנותר להם מול קרית אונו, בשני המקרים יוענק ניצחון טכני של 0-25 לקבוצות היריבות.