רבעי הגמר: הזאבים מוחצים, הכפירים מנצחים את הכרישים ושתי הקבוצות בדרך לחצאי הגמר

תמונת שער: ניתאי נצר-אל.

עונה סדירה שלמה מתנקזת אל תוך מספר מועט של משחקים שכל מהלך קובע ומכריע את גורל הקבוצה, האם היא מתקדמת לשלב הבא או הולכת הביתה. ארבע קבוצות פתחו את הסיבוב הראשון בפלייאוף הידוע גם כשבוע הווילד קארד ושתי הקבוצות הביתיות היו דומיננטיות והמשיכו לחצאי הגמר.

קרית אונו בתצוגה אדירה הביסה את הציידים מעמק יזרעאל ללא תנאי, בעוד הכפירים אמנם התקשו אך ניצחו בסופו של דבר את המשחק מול נתניה וימשיכו לדרבי ירושלמי בחצי הגמר.

זאבי קרית אונו 98 – ציידי עמק יזרעאל 14

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

עמק יזרעאל פשוט לא הגיעו למעמד רבע הגמר, וקשה להאשים אותם, בין חסרון של ארבעה שחקני מפתח (כולל יהונתן דוד שנפצע במשחק סיום העונה) לכך שהתשחלו בשניה האחרונה לפלייאוף בזכות חיפה, הם לא היוו יריב ראוי לקרית אונו. עם זאת לזאבים מגיע קרדיט עצום, כי הם הגיעו מוכנים עד מאוד למשחק ולא הורידו את הדוושה מהגז בתקווה שייתן להם את המומנטום לשלב הבא מול רמת השרון.

כבר בדרייב הראשון ש"י כרם הצליח להמיר דאון רביעי קצר אבל מהלך אחרי איבד כדור שהגנת הזאבים השתלטה עליו, איתן אדלר וההתקפה התחילו לעבוד בעיקר על הקרקע בשילוב ריצות של מוריס אודה ומנו נסימיה, כשאודה שם נקודות ראשונות על הלוח עם ריצה ל-12 יארד. הלבנים מהעמק כשלו להמיר דאון רביעי במרכז המגרש עם מסירה של כרם לצוק, ובמסירה הראשונה של אדלר לנסימיה, האחרון מצא פרצה עם חסימות טובות מלפניו להגדיל את היתרון. המשחק התחיל לברוח לציידים אחרי עוד עצירה ועוד מהלך ט"ד מהיר של אדלר לכץ עם מסירה של 46 יארד אבל הפעם הייתה תשובה לכרם שמצא את צוק עם פצצה של 59 יארד כדי לצמצם במעט בסיום הרבע.

הרבע השני החזיר את האדומים לקצב עם ריצה קצרה של אדלר לאנדזון, והחיבור של כרם את צוק עבד פעם נוספת עם מסירה ל-45 יארד כדי להשאיר את האורחים בטווח נגיעה כלשהו. אודה עם ריצה ארוכה יפה סידרה לאדלר ט"ד שני בריצה, וכרם נחטף מהלך אחרי כדי להחזיר את הכדור לאונו. נסימיה המשיך לתת את התפוקה שלו בהתקפה (לפני שיתחיל לעשות זאת גם בהגנה), עם ריצה לט"ד של שמונה יארד ושני מהלכים אחרי אותו נסימיה חטף והחזיר את הכדור לאנדזון כדי לשים את המשחק הרחק מהישג ידה של האורחת.

בשלב הזה, לא היו לציידים תשובות והם נראו חסרי אונים, אלעני השתלט על פאמבל שאדלר ניצל למסירת ט"ד נוספת קצרה לכץ, ומיד הגיע פיק סיקס נוסף ושוב היה זה נסימיה שהחזיר 28 יארד ויתרון עצום במחצית של 14-66.

המחצית השניה הייתה לפרוטוקול בלבד, ושחקניו של עמית טוויג הגדילו את היתרון כשהם שמים שני ט"דים בכל רבע, אודה התחיל עם ריצה של 45 יארד ואחרי חטיפה שלישית של נסימיה (הפעם בלי החזרה), אודה השלים צמד מהיר של ט"דים עם ריצה קצרה. אחרי איבוד כדור נוסף בפתיחת הרבע האחרון אדלר מצא את בן ישראל לט"ד קצר של חמישה יארד. הציידים ניסו פאנט יחיד במשחק והוא הוחזר בידי אלון וילנסקי 45 יארד כדי לחתום את התוצאה החד צדדית.

אודה ואדלר שלטו בהתקפה, אודה עם 10 נשיאות ל-146 יארד ו-3 ט"ד, אדלר עם 64 יארד ו-2 ט"ד קרקעיים, 4 מ-8, 65 יארד ו-4 ט"ד באוויר, נסימיה עם 2 ט"ד בהתקפה ושניים בהגנה וסך הכל 3 חטיפות לצד שלוש הטיות מסירה, רועי ויינברג עם חמישה תאקלים הוביל את ההגנה. כרם עם ערב לא מוצלח של 3 מ-24 ל-111 יארד, 2 ט"ד וארבע חטיפות, צוק עם 104 יארד בתפיסה, עמרי סנקר עם 25 יארד בריצה, כאשר איתמר גלעד ואלון לנדמן מסיימים עם שלושה תאקלים כל אחד.

כפירי ירושלים 19 – כרישי נתניה 6

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

שתי הקבוצות האמינו ביכולתם לנצח אחת את השניה, לאור התוצאות הצמודות במפגשים ביניהן בעונה הסדירה וכמו לאורך כל העונה גם המשחק הנוכחי נפתח עם תצוגה הגנתית של שתי הקבוצות. הכפירים אילצו את יריבתם לשלוש והחוצה מהיר אבל נתי אביהוד נחטף מהר מאוד בידי עמית וכניש. הלבנים כחולים התקשו להניע את הכדור ועדיין לא השיגו דאון ראשון וגם שחקניו של מורדי צרנוביץ' הלכו יותר מהרגיל לאוויר ויוליאן אלושקין הסיט כדור במסירה שיועדה לאדר רז. שתי הקבוצות עוד הספיקו להרחיק פעם אחת כל אחת עד סיום הרבע הראשון.

הפרצה הגיעה בפתיחת הרבע השני, מהלך לא מוצלח בהרחקת הכדור (סנאפ לא טוב) סיפק לכפירים נקודת פתיחה מצוינת, ואביהוד הצליח למצוא את אדר רז במצב של אחד על אחד, ועם 29 יארד של תפיסה וריצה שם את הנקודות הראשונות על הלוח. המומנטום נטה לצד המארח ואליה סרור נחטף בידי יאיר בנישו ושני מהלכים היתרון צמח ושוב היה זה החיבור בין אביהוד לרז, הפעם ל-52 יארדים. שני מהלכים הגנתיים יפים העבירו את הכדור מצד לצד, תחילה שוחט איבד ונריה שחר השתלט, אך מהלך אחרי אביהוד עם תפיסה יפה אך בניסיון ליצר יארדים נוספים, עיליי בר אילן הוציא לו את הכדור ווכניש היה במקום להחזיר את הכדור לשארקס.

הנתנייתים עדיין ללא דאון ראשון, נתקעו בדאון רביעי ודווקא אז סרור מצא את השטח לרוץ ובשניה האחרונה לפני שעבר את הקו מצא את אלושקין פנוי בחלק האחורי של האנדזון במהלך שנתן טאצ'דאון והחזיר את האורחים למשחק. טעות קריטית בצורת עבירה במהלך דאון רביעי של ההגנה בלבן (בניסיון פאנט), נתנה לירושלים להמשיך את הדרייב עם דאון ראשון ואחרי שלוש ריצות רצופות של אוריה כהנא, התוצרת הגיע שוב מהצמד אביהוד את רז עם מסירת ט"ד ל-22 יארד ותוצאת מחצית של 6-19.

אם דיברנו על משחק הגנתי, המחצית השניה שיקפה זאת עוד יותר עם אפס נקודות על הלוח של שני הצדדים. שישה דרייבים רצופים של שתי הקבוצות, הן לא הצליחו להשיג דאון ראשון אחד והרחיקו את הכדור כל פעם, ברצף מהלכים שסגרו רבע שלישי ללא סיכון של אנדזון היריב כלל וכלל. הרבע הרביעי לא בישר טובות לנתניה שהיו זקוקים בדחיפות לנקודות כדי ליצר איזשהו קאמבק אבל ההתקפה המשיכה להתקשות ועדן ביטון הפיל את סרור בסאק וסנאפ לא מוצלח בדאון רביעי שם את הכפירים על סף האנדזון אבל מיד אחרי אביהוד איבד את הכדור ודיויד איבשוק השתלט.

נתניה יצאו לדרייב המכריע (והכי טוב שלהם במשחק), נעזרו בעברה הגנתית של פייס מאסק ומהלכים גדולים של סרור עם ריצה ל-10 יארד ומסירה ותפיסה נהדרת של שלמה פרידמן ל-36 יארד, אבל בדאון רביעי הוא הופל בסאק בידי שמואל סמדג'ה ואהרון דרדיק והירושלמים החלו בחגיגות.

אביהוד עם 6 מ-16 ל-154 יארד, 3 ט"דים וחטיפה רובם לרז עם 4-131-3, כהנא היה הרץ המוביל עם 22 יארד, בצד השני סרור עם 36 יארדים קרקעיים, 11 מ-29, 98 יארד ט"ד וחטיפה, פרידמן עם שלוש תפיסות ל-48 יארדים ואלושקין עם 34 וט"ד. לבב מלר בצד הירושלמי סיים כמתקל המוביל עם 10 תאקלים (כולל שניים לאיבוד יארדים), עדן ביטון עם שבעה, סאק וגרימה להשמטה. אצל הכרישים רועי זוהר עם שמונה תאקלים ואיליי רוטרי עם שישה.


אז רבעי הגמר מאחורינו ושבוע הבא שני משחקים גדולים! מי יעלו לגמר ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט?

בשני, ברמת השרון המדורגת שניה, הרעם יארחו את המדורגת שלישית זאבי קרית אונו, במפגש הראשון העונה רמת השרון ניצחו לא בקלות רבה 6-22, כיצד יסתיים המשחק הפעם. בעיטת פתיחה בשעה 20:00 במגרשה הביתי של רמת השרון.

ביום שלישי, לוחמי יהודה יארחו בדרבי ירושלמי לוהט מול הקבוצה שעלתה מהמקום הרביעי, כפירי ירושלים, במפגש המוקדם העונה בבית העליון, הלוחמים הביסו את יריבתם 50 – 7. המשחק יערך בספורטק עמק הארזים ע"ש קראפט בשעה 20:00.

בואו לתמוך בקבוצות, אנו מזכירים לכם שניתן עדיין להצביע לפרסי סוף העונה – כאן.

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר