מה התחדש בספרי השיאים?

עונה סדירה 2019-20 בתוך ספרי ההיסטוריה.

למרות שאין עדיין הכרעה של מי האלופה בישרא-בול 13, חתימת העונה הסדירה מאפשרת לנו לעדכן את ספרי השיאים, שהרי השיאים הרשומים הינם שיאי עונה סדירה, ללא התחשבות בסטטיסטיקות ממשחקי פלייאוף.

אי לכך ובהתאם לזאת, וגם מכיוון שאין לנו דברים יותר טובים לעשות כרגע, נתחיל עכשיו סידרת כתבות על הסטטיסטיקות של העונה שהסתיימה ומה נכנס לספרי ההיסטוריה.

בכתבה הראשונה נסתכל על השיאים למשחקים בודדים ועונות בודדות בהגנה ובהתקפה.

בכתבה השנייה נתעסק בשיאים קבוצתיים ובקבוצות המיוחדות.

בכתבה השלישית נראה איך שחקני ההווה מתברגים ומתקדמים בשיאי ההתקפה של כל הזמנים.

בכתבה הרביעית נסקור איך שחקני ההווה מתברגים ומתקדמים בשיאי ההגנה של כל הזמנים.

תמונת שער: גד פוגל

 

כתבה מספר 1 – שיאים במשחקים בודדים ובעונות בודדות בהגנה ובהתקפה

קישור לשיאים למשחק בודד בהתקפה

קישור לשיאים למשחק בודד בהגנה

קישור לשיאים לעונה בודדת בהתקפה

קישור לשיאים למשחק בודד בהגנה

אז מה התחדש לנו העונה מבחינת שיאים למשחק בודד (התקפה והגנה)?

ברק רחבי, הקורנר של חלוצי תל אביב, פתח במשחק הפתיחה נגד הנחיל השחור באר שבע בעמדת הקוורטרבק. באותו משחק הוא השווה את השיא למסירות שיורטו במשחק, כאשר הגנת באר שבע קטפה 7 מתוך מסירותיו. מי שחולק עתה את השיא עם רחבי הוא אסף גלבר, גם שחקנה של החלוצים, שפתח במשחק נגד האריות בעונת 11-12.

במחזור השני של העונה, דוד פיטוסי, הרץ המצוין של אריות ירושלים, קבע שיא למשחק בודד עם 273 יארדים בריצה. פיטוסי עשה זאת עם 20 נשיאות כדור ושלושה טאצ'דאונים, בניצחון מוחץ של ירושלים על פטישי רמת השרון.

בניצחון חלוצי תל אביב על רמת השרון, שחר רגב השווה את השיא למשחק בודד עם 5 הטיות מסירה. בשיא מחזיקים גם כן מיכה אלון (חיפה אנדרדוגס, עונת 14-15) וערן רואי (מורדי יהודה, עונת 2017-18).

לקראת סוף העונה, אופק אסנפלד, הרץ של האנדרדוגס, קבע שיא למשחק בודד כאשר נשא את הכדור 35 פעמים נגד הנחיל השחור. אסנפלד סיים את המשחק עם 120 יארד ללא טאצ'דאון.

במשחק הבא של חיפה, נגד המורדים, רודי רטנר רשם 7 תיקולים לאיבוד יארדים, מקום שני בכל הזמנים למשחק בודד. השיא למשחק הוא 8 ושייך גם כן לרטנר, שקבע אותו במשחק נגד החלוצים בקיבוץ עין המפרץ בעונת 2014-15. באותו משחק קבע רטנר גם את השיא להפלות ק"ב, עם 4.5. אם שאלתם, אז כן, הפלת ק"ב נחשב גם כתיקול, גם כתיקול לאיבוד יארדים וגם כהפלת ק"ב.

 

איך התברגו מובילי הסטטיסטיקה העונתית בכל הזמנים?

עידו אבני, הקוורטבק הרוקי של באר שבע, השווה את המקום השני במסירות שיורטו בעונה, עם 17. בשיא מחזיק מיכאל סלבודקין עם 24, שהיה הקוורטרבק של כסופי הגב רחובות בעונת הבכורה של הקבוצה.

אסנפלד סיים את העונה עם 196 נשיאות כדור, מקום שני בכל הזמנים. במקום הראשון מחזיק יובל פנטה (חלוצי תל אביב, 2017-18) עם 226.

 

זהו. ניפגש בכתבה הבאה עם השיאים הקבוצתיים (אין הרבה) ועם הקבוצות המיוחדות (יש הרבה).