יש לנו אלופה חדשה: לוחמי יהודה!

תמונת שער: יעקב מרגול.

עונה מסעירה ומלהיבה של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט הסתיימה בקול תרועה אחרי משחק גמר מצוין, הקבוצה הטובה לאורך כל העונה הסדירה שמרה על מאזן מושלם ויצאה עם ניצחון גם במשחק הגמר ואליפות ראשונה בתולדות קבוצת הנוער ופעם ראשונה שמועדון מקומי זוכה בשלב כלשהו גם בתואר הבוגרים וגם בנוער. קבוצת לוחמי יהודה היא האלופה הארצית של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט לעונת 2018/2019!!!

#1 לוחמי יהודה 28 – #2 רעם רמת השרון 6

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

אלבום תמונות 1 (טלי אראל)

אלבום תמונות 2 (יעקב מרגול)

קמפוס הספורט ע"ש קראפט הצטחצח לכבוד משחק הגמר ולעיני קהל שיא של 350 אוהדים נלהבים, שתי הקבוצות הטובות במדינה נפגשו למשחק אחד על כל הקופה, רמת השרון הראתה שיש לה לתת במיוחד בצד ההגנתי כאשר היא מצליחה ליצר איבודי כדור ועצירות פעם אחר פעם אבל ההתקפה שלה לא עמדה בקצב ובסופו של דבר ההתקפה בכתום הצליחה ליצר מספיק נקודות כדי להביא את הנצחון.

הרעם פתחו עם הכדור וכבר במהלך השלישי אחרי שלוש ניסיונות מסירה, דור פאר מסר דווקא לידי היריב אבי וויינרב (שם שיחזור פה עוד הרבה) שלקח את הכדור כל הדרך לפיק סיקס ויתרון 0-8 מוקדם למדורגת ראשונה. גבי אברהם עם החזרה מצוינת נתן נקודת פתיחה טובה להתקפה באפור אבל רק בניסיון השישי שלו הצליח להשלים פאר מסירה לידי שקד אקריש אבל זה היה בדאון שלישי ארוך והוביל לפאנט. כאמור ההגנה של הרעם הייתה מעולה, ואחד הכוכבים שלה אביעד אוחיון הצליח ליצר מהלך שיכול לשנות מומנטום כשהוא פשוט לוקח את הכדור מידיו של הרץ יוני בן נאים בחלק המגרש של יהודה ומחזיר את הכדור לקבוצתו.

אחרי ארבעה דאונים שלא קידמו את הכדור, צבי גרינסטון עלה עם ההתקפה ומצא את וויינרב ל-35 יארד של תפיסה וריצה יפה במהלך סקרין, אך מהלכים יפים ותאקלים לאיבוד יארדים של אברהם, שמואל טייב ומת' סורסקי הובילו לפאנט ראשון של יהושע קשנאו (שלא צלח טוב והרחיק רק לשני יארדים). פאר מסר לאיבוד הכדור השני שלו, הפעם לידיו של יעקב רבינוביץ. ואיבודי הכדור המשיכו להערם כשגם גרינסטון טועה ומוסר לידי גבי אברהם והחזרה מצוינת שלו כמעט והסתיימה באנדזון אבל הוא לא הצליח לעבור את רבינוביץ שהציל את קבוצתו. כל קבוצה עם שני איבודי כדור וההגנות שולטות אך היתרון עדיין כתום בסיום הרבע הראשון.

עברה מוקדמת של רמה"ש לקחה אותם אחורה ובדאון רביעי ארוך פאר פימבל את הכדור ודוד גולדמן השתלט עליו והווריורס יצאו לדרייב הארוך במשחק, 12 מהלכים, כשהם מגיעים עד לקו האחד של יריבתם עם מסירות מדויקות של גרינסטון לבן נאים ורבינוביץ ומסירה אחת ארוכה לוויינרב ל-25 יארד, אך בדאון רביעי מסירה לאריה ציטרונבאום כשלה. פאר עם שתי ריצות חשובות להרחיק את קבוצתו מהאנדזון, השיג 11 יארד ודאון ראשון, וגם מצא את סלונים לארבעה יארדים נוספים אך זה לא הספיק לדאון ראשון נוסף ואוחיון הרחיק פעם נוספת. שני מהלכים אחרי והכתומים היו שוב באנדזון, גרינסטון תחילה מסר לציטורנבאום ל-23 יארד וחזר לאחר מכן לוויינרב ל-12 יארד והיתרון צמח ל-0-15 אחרי בעיטת ההמרה של נפתלי רוט בסיום המחצית הראשונה.

פתיחת המחצית השניה נתנה הזדמנות להגנת רמת השרון ליצר עוד קצת איבודי כדור, הפעם במהלך השני של המחצית מסירה שתפס וויינרב, אחרי שכבר הצליח להשיג יארדים לא מעטים, סורסקי הצליח להעיף את הכדור מידיו ורון זלמנוביץ הצליח להשתלט כדי לתת להתקפה אפשרות לשים נקודות ראשונות במשחק וליצר תחילתו של קאמבק. אוחיון עבר לעמדת הרץ ופתח מבערים לריצה של 19 יארדים, אך אחרי שלוש ריצות נוספות הגיע פאנט נוסף. וויינרב ששיחק בעמדת הקוורטרבק בחצי הגמר חזר לעמדה זו ושמר את הכדור עם ריצה ל-45 יארדים, אך אז הגיעו שני סאקים רצופים עליו ועל גרינסטון (של סורסקי, רוטשטיין ודניאל גרינברג בהתאמה), והלוחמים החליטו לבעוט שער שדה ממרחק 36 יארד אך הכדור הלך שמאלה מדי.

בן פאפאגיו ואסף בק התחברו לסאק על פאר, ואחרי פאנט נוסף הקבוצה הבלתי מנוצחת יצאה לדרייב כדי להגדיל את היתרון, וויינרב נשאר בעמדת הק"ב, מסר לבן נאים ל-13 יארד, רץ ל-11 נוספים ואחרי שלוש ריצות רצופות קצרות של בן נאים, סיים עם ריצה לאנדזון ממרחק יארד אחד לט"ד השלישי שלו בערב זה והיתרון צמח ל0-22 בסיום הרבע השלישי. הרבע האחרון של העונה נפתח עם אינטרספשן, עמיחי ליפנר קרא את המסירה של פאר שיועדה לדין שחם, אך גרינסטון לא הצליח לקדם את הכדור והסנאפ במהלך הפאנט הלך גבוה מעל ראשו של קשנאו ונתן את הכדור לרעם בשטח המגרש של יריבתם.

פאר השלים מסירה עם תפיסה יפיפיה של סלונים והורדת רגליים נהדרת ממש על קו החוץ ובדאון רביעי מצא את סלונים פנוי לגמרי במסירה ל-40 יארד כדי לשים נקודות ראשונות בגמר עבור קבוצתו, 6-22. המומנטום לא החזיק זמן רב, הבעיטה לאחר הט"ד הלכה לידיו של רבינוביץ, וה-MVP של העונה (לא לדאוג עוד נגיע לזוכי הפרסים בהמשך השבוע) לקח את הכדור 80 יארד באין מפריע לאנדזון השני. פאר נחטף בפעם הרביעית במשחק בידי ייצי פוקס, ודרייב אחרון נואש של הרעם עם אנדי אלפיה בעמדת הק"ב הסתיים בלא כלום, וחניכיו של אברהמי פרקש כרעו ברך כדי לצאת בחגיגות הנצחון וקבלת הגביע מידיו של יו"ר ההתאחדות, סטיב לייבוביץ.

אבי וויינרב זכה בתואר ה-MVP של משחק הגמר, עם 219 יארדים כוללים ו-3 ט"דים, הוא רץ ל-59 יארד, תפס 120 וגם השלים מסירה אחת בנוסף לפיק סיקס שפתח את המשחק. גרינסטון השלים 15 מ-20 ל-169 יארד, ט"ד וחטיפה, ובן נאים רץ ל-89 יארד. אצל רמת השרון, פאר סיים עם 6 מ-19, 61 יארד, ט"ד וארבע חטיפות, אוחיון היה הרץ המוביל עם 14 יארד , וסלונים תפס 5-73-1.

בהגנה, קשנאו סיים עם שבעה תאקלים וסאק, יצחק ניומן עם שישה וליפנר עם חמישה וחטיפה, אצל הרעם גוטמן עם שמונה תאקלים, טמראט ורוטשטיין עם שבעה כל אחד, רוטשטיין גם עם סאק וחצי.

תמה לה עונת 2018/2019 בליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט, אנחנו רוצים להודות לכל העושים במלאכה, אם זה מנהלים, מאמנים, אוהדים וכמובן השחקנים שעבדו קשה יותר מכולם כדי לתת לנו עונת פוטבול אדירה!

בהמשך השבוע נפרסם את זוכי הפרסים, הנבחרת והמצטיינים של עונת משחקים מופלאה זו.

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר