אלופת ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט – ניצי רמת השרון!

תמונת שער: טל מרגלית.

עונת המשחקים המקוצרת של 2020/2021 הגיעה לסיומה עם משחק אליפות לא רשמי – אבל אלופה רשמית וחדשה. במשחק בין המקום הראשון למקום השני, המשחק אמנם לא התנהל כצפוי אבל ניצי רמת השרון יצאו כמנצחים ואלופים של עונה זו!

במשחק נוסף שהתקיים בתחילת השבוע שתי קבוצות עם נצחון בודד חיפשו את הנצחון השני העונה, ועצמה כרמיאל אחרי מאבק צמוד יצאו איתו.

עצמה כרמיאל 21 – להבות מודיעין 15

נתוני משחק – STATS

במאבק על מיקום בתחתית הטבלה, ראינו מאבק מותח וצמוד עד הדרייב האחרון עם מהפכים ומהלכים יפים שבסופו של דבר הקבוצה העיקשת מכרמיאל ניצחה וסיימה במקום החמישי לפני יריבתם ממודיעין. נביאל בני שלום כהרגלו היה שחקן המפתח עם מהלכים משמעותיים עבור עצמה אבל דווקא חטיפה של אייל בארי אלפסי, 3 דקות לסיום הייתה המהלך המכריע שסידר הזדמנות לקבוצה הביתית לקחת חזרה את היתרון ולא לאבדו עד הסיום.

כבר בדרייב הראשון במשחק, בני שלום הוביל את הקבוצה שלו לניקוד ראשון במשחק עם מסירות מדויקות לגיא טנא, כולל זו לט"ד. הגנת מודיעין עשו התאמות והגיעו מוכנים למשחק המסירה של כרמיאל והצליחו לחטוף את בני שלום 4 פעמים, החטיפה הראשונה של איתן גארנר סידרה את היתרון הראשון במשחק לאורחים (אחרי בעיטת המרה מוצלחת), עם ט"ד ריצה של ניב ברגר גם כן בדאון רביעי ל-6 יארדים. ברגר נתן את משחקו הטוב ביותר העונה והגנת כרמיאל התקשתה לעצור אותו כשהוא מסיים עם 13 נשיאות ל-108 יארד.

בני שלום עם משחק אווירי פחות טוב, 13 מ-30 ל-88 יארד, נחטף ברבע השני פעמיים בידי יהודה מגדל, הליינבקר המצטיין של להבות (9 תאקלים, לצד הטיית מסירה), אבל ההתקפה בסגול נתקעה פעם אחר פעם כאשר הק"ב המחליף יואב בר מתקשה למצוא את הקצב, וניסיונות בעיטה לשער שדה של אותו בר נחסמו פעמיים ופעם אחת הסתיימה בהחטאה. שתי הקבוצות החליפו איבודי כדור עם חטיפה של ענן קולפ מצד אחד ושל בני שלום מצד שני לקראת סיום המחצית עם רבע שני שהסתיים ללא ניקוד.

משחק הריצה של כרמיאל נראה טוב עם דן דמרי שתרם את חלקו עם 46 יארד, אבל עיקר הנזק נעשה עם בני שלום שרץ מעמדת הק"ב ל-110 יארד ב-10 נשיאות ו-2 ט"ד. הט"ד שהחזיר את קבוצתו ליתרון הגיע מחסימת בעיטה של אטהר סמדר והשתלטות על הכדור בנקודת פתיחה מצוינת עבור המארחים. בתחילת הרבע הרביעי הייתה לשחקניו של בוריס איבינדר הזדמנות להגדיל את היתרון אבל בדאון רביעי, בני שלום נעצר אינצ'ים מדאון ראשון, ומיד בצד השני ריצה של ברגר ל-24 יארד סידרה לענן קולפ (שנכנס לעמדת הק"ב) הזדמנות וט"ד במסירה לנועם הוד (עם תפיסה נהדרת בפינה של האנדזון) ל-19 יארד בדאון רביעי.

כרמיאל כשלו להמיר דאון רביעי והניצחון היה נראה קרוב לחזור למודיעין כשכל מה שהם צריכים זה להוריד שעון ולהזיז את השרשראות, אבל עבירה טפשית של צוות האימון של מודיעין שמה אותם במצב קשה ואז הגיעה החטיפה של אלפסי, מסירה של בני שלום לטנא סידרה דאון ראשון וגול ומשם בני שלום צלל פנימה. דן דמרי (שגם היה המתקל המצטיין עבור קבוצתו עם שמונה) עם מהלך נהדר, תפס ורץ ל-2 נקודות ומודיעין בניסיון נואש אחרון כשלו להשיג דאון ראשון, והניצחון נשאר בכרמיאל.

ניצי רמת השרון 14 – כרישי נתניה 0

נתוני משחק STATS

אמנם אנחנו אחרי עונה מקוצרת של שישה משחקים בלבד, אבל כל הקבוצות עבדו קשה ונלחמו על הדשא לא פחות בעונת המשחקים הזו, ולכן אפשר להגיד ששתי הקבוצות הראויות ביותר הגיעו למפגש ראש בראש ביום רביעי למשחק על המקום הראשון ובפועל תואר האליפות. נתניה עמוסת הפציעות הביאו הרבה כבוד למאמנם אביגדור יונה עם לחימה חסרת פשרות וכמו כל העונה ההגנה גם שלהם וגם של רמת השרון הכתיבו את הקצב.

המשחק למעשה הוכרע כבר ברבע הראשון כשכל הניקוד מגיע במהלכו, וכיאה לעונה עם הגנות מצוינות התחיל עם חטיפת כדור של אנדי אלפיה מידיו של נדב סקורי הק"ב, ואיתן אדלר שקיבל את תפקיד הפותח אצל הניצים, השלים אחרי 3 מהלכים שתי מסירות כשהאחרונה לאילן קיסלבסקי הסתיימה באנדזון. לאורך כל המשחק ההתקפה האורחת בלבן התקשתה למצוא פתרונות איך להזיז את השרשראות וכשזה כבר הלך להם טוב וקידמו את הכדור לשטח היריב, הכדורים נאבדו והלכו לידיים של היריב. כרגיל ההגנה באפור כתום הייתה דומיננטית והצליחה ליצר איבודי כדור לרוב, שתיים מהשמטות של הכרישים ושלוש פעמים באוויר שהיוו את ההבדל במשחק.

כרגיל זה היה אילי שילו המצטיין במשחק שהיה בכל מקום במגרש עם יכולת פנומנלית ושבעזרת חבריו הצליח לסגור את משחק הריצה של יריבתם (סיימו עם יארדים שליליים), 10 תאקלים, שניים מהם לאיבוד יארדים, הוא זה שהשתלט על שתי ההשמטות וחטיפה אחת באוויר. לצידו בלטו עמית דרדיק ולבני גגולשווילי עם שישה תאקלים כל אחד (דרדיק עם חצי סאק וגגולשווילי עם חטיפה).

איתן אדלר עם ערב סולידי, ממש על סף סיום הרבע הראשון המשיך להתחבר עם לידור איבגי (7-84-1)  – פעם אחת ל-22 יארד ובפעם השניה ל-29 יארד כדי להגדיל את היתרון ולמעשה לקבוע את התוצאה הסופית. ההגנה הנתנייתית שמרה על קבוצתם בטווח סביר בעיקר בגלל עצירות קריטיות בדאון רביעי (0 מ-4 לרמה"ש במהלך המשחק בנתון זה), ניר הרבר המשיך לבלות בבקפילד של היריבה עם 3 סאקים ושבעה תאקלים, כאשר טל אלבז שפרץ בשבועות האחרונים המשיך עם היכולת הטובה כליינבקר עם שבעה משלו.

משחק הריצה של ההוקס לא הבריק גם כן ואדלר עשה כמיטב יכולתו אחרי רבע ראשון מוצלח אבל גם הוא נחלש כשהוא מסיים 12 מ-33 ל-155 יארד ו-2 ט"דים. היכולת של ההתקפה המקומית לשמור על הכדור עזרה להם ואנדי אלפיה עשה לרוב עבודה מצוינת עם הרחקת הכדורים (עם 2 כדורים שנחתו בתוך ה-20), כאשר דייויד איבשוק המצטיין הנתנייתי לאורך כל העונה סיים עם כמה החזרות יפות לשטח היריבה אבל זה לא הספיק כדי לשים נקודות על הלוח. הכרישים ניסו לגוון כמו במשחק מול קרית אונו ואיבשוק נכנס לעמדת הק"ב, אבל נחטף פעמיים והניצים היו מוכנים לקראתו ולריצות שלו כשהוא מסיים עם 2 יארדים שליליים.

בסך הכל המשחק הזה שיקף מצוין את העונה כולה, משחק צמוד בין הקבוצות בטופ 4 של הליגה שבעיקר נשען על מהלכים הגנתיים וקבוצות הגנה יציבות והקבוצה שמצאה מעט התקפה – מצאה גם את הניצחון ואיתו הגיע גם הבונוס – תואר האליפות של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט לעונת 2020/2021!

אנחנו רוצים להודות לכל השחקנים, המאמנים, המנהלים, השופטים, ההורים, האוהדים וכל מי שתמך ועזר ועבד קשה לחזור לשגרת פוטבול – אנחנו אמנם עוברים לחלק השני של עונת הפלאג אבל נחזור לעונה חדשה ובתקווה לשגרה מלאה בחורף הקרוב.