רמת השרון חוזרת לפסגה, מזכרת בתיה מפתיעה ועולה למקום השלישי

תמונת שער: טלי אראל.

ארבעה משחקים נערכו בשבוע העשירי של ליגת הנוער על שם משפחת קראפט ולצד משחקים צמודים ומותחים היו לנו כמה מהלכים יפים וגדולים כאשר הקבוצות עם פניהן לכיוון הפלייאוף. רמת השרון השתוותה במאזן הנצחונות וחזרה למקום הראשון עם נצחון קליל על עצמה כרמיאל למרות שכרמיאל ממשיכים להראות יכולת טובה יחסית לקבוצה חדשה בליגה וממשיכה לשים נקודות על הלוח, בשלושת המשחקים הנוספים הקבוצות המיוחדות וההגנות סיפקו משחקים מצוינים (ורק בחמישי גם ההתקפות הופיעו) כאשר נתניה יוצאת עם נצחון חשוב וקרית אונו יוצאת עם ניצחון ראשון העונה בצורה מותחת בנהלל מול ציידי חיפה.

המשחק המרכזי נערך ביום חמישי במזכרת בתיה, והגורילות המשיכו להפתיע עם ניצחון שלישי רצוף טיפסו למקום השלישי עם ניצחון על כפירי ירושלים.

ניצי רמת השרון 68 – עצמה כרמיאל 12

נתוני משחק – STATS

רמת השרון למרות פציעות וחוסרים לא התקשו מול הקבוצה מהמקום האחרון שלמרות התבוסה מראה יכולת טובה ונלחמת כל משחק עד הסוף ולראיה הרצף של טאצ'דאונים בכל משחק העונה. השילוב המנצח של המשחק היה בין הקוורטרבק איתן אדלר (אולי עם משחקו הטוב ביותר העונה) והטייטאנד דניאל גרינברג, שלושה מארבעת הט"דים הראשונים היו בחיבור בין השניים, והם הוסיפו עוד אחד על סף המחצית, כשגרינברג מסיים עם חמש תפיסות ל-80 יארד ו-4 ט"דים. דין שחם נכנס לנעלי הפותח בעמדת הרץ האחורי אחרי פציעתו של טאמאראט (ונאחל לו שוב החלמה מהירה), וסיים עם 106 יארד וט"ד משלו.

כרמיאל ניסתה לחזור דרך הקבוצות המיוחדות, ובפעם השניה העונה החזירה בעיטת פתיחה לט"ד, הפעם זה היה איליה טירקלטאוב, עם החזרה יפה של 60 יארד לט"ד. אדלר המשיך לחלק כדורים נהדרים לרסיבר המוביל שלו יובל פלד (5-91), וסיים בעצמו עם מספרים יפים של 15 מ-27 ל-237 יארד ו-6 ט"דים. אילי שילו המשיך להנהיג את ההגנה עם שישה תאקלים וסאק, אבל גיא שושנה הק"ב היריב,  הצליח להראות קצת יותר טוב כשהוא אמנם משלים מעל 50 אחוז ממסירותיו, אבל עדיין נחטף בידי לידור איבגי, שתרם גם 3 תאקלים והטיית מסירה.

נביאל בני שלום, עזר להעיר קצת את משחק הריצה וחתם את התוצאה הסופית עם סקראמבל מעמדת הקוורטרבק, כשהוא רץ 46 יארד לט"ד מצמצם עם שתי דקות לסיום אבל לא יותר. רמת השרון יארחו את מודיעין ביום רביעי וינסו להבטיח את המקום בפלייאוף עם ניצחון, כרמיאל יחפשו את הניצחון הראשון כשהם יארחו את קרית אונו ביום שני בשבוע הבא.

כרישי נתניה 20 – להבות מודיעין 0

נתוני משחק – STATS

נתניה יצאו עם הניצחון במשחק לא טוב שלהם, אבל עם החיסרון של הק"ב הפותח איליה סרור בגלל פציעה, נעזרו בעיקר בקבוצות המיוחדות במחצית הראשונה וריצות של עידן סיגל ברבע האחרון לסגור את המשחק עם ניצחון על האפס. איליי רוטרי, הרץ הפותח איבד כדור כבר בדרייב הראשון אבל ההתקפה האורחת ממודיעין פשוט לא יכלה להניע את הכדור, לאורך כל הערב וסיימה עם יארדים שליליים בריצה ויותם אנוש ניסה כמיטב יכולתו אך השלים 5 מ-17 ל-49 יארד וחטיפה.

הקבוצות בעיקר החליפו פאנטים ואיבודי כדור דרייב אחרי דרייב במחצית הראשונה, והיתרון הראשון הגיע דווקא אחרי איבוד כדור של עידן סיגל (שפתח כקוורטרבק) בדאון ראשון על קו ה-7 של מודיעין. אנוש הופל בסאק על ידי מתן גיא וניר הרבר ובדאון רביעי עידו קנה התקשה להשתלט על הסנאפ באנדזון שלו אך בסופו של דבר קפץ על הכדור לסייפטי וניקוד ראשון במשחק. ממש על סף המחצית עוד ניסיון הרחקה של הלהבות נעצר, הפעם עם איליי רוטרי שגם חסם את הכדור, גם השתלט וגם החזיר לט"ד 20 יארד.

ההגנה המקומית בלבן, הייתה חזקה מדי עבור האורחים ושחקניו של אביגדור יונה בילו את רוב המשחק בבקפילד של יריבתם, כשהם מגיעים לאנוש פעם אחר פעם ומפילים אותו בסאק 10 פעמים (!) ומשווים את שיא הליגה למשחק בודד. יוליאן אלושקין שם שלושה סאקים וניר הרבר עם שניים (וגם הוביל לצד טל אלבז עם שישה תאקלים) הובילו את המתקפה. עידן סיגל בעיקר ניצל את הרגליים שלו והצליח להגדיל את היתרון עבור קבוצתו עם שני ט"דים קרקעיים כשהוא מסיים גם כרץ המוביל עם 117 יארד ב-16 נשיאות, ההגנה בסגול בראשות עומר מץ עם 10 תאקלים וסאק וגיא סאגס עם 8 תאקלים עשתה כמיטב יכולתה אבל בלי תמיכה של ההתקפה זה לא הספיק.

מודיעין כבר ברביעי הקרוב (בירושלים) יפגשו יריב קשה בדמות ניצי רמת השרון, נתניה יפגשו את ציידי חיפה במשחקם הבא ברביעי הבא.

ציידי חיפה 6 – זאבי קרית אונו 12

נתוני משחק – STATS

אם ביום שלישי בוינגייט היה משחק לא פשוט להתקפות, אז ביום רביעי בנהלל היה משחק קשה לצפיה כי לא רק שההתקפות התקשו הם תרמו יותר לקבוצה ממול מאשר לקבוצה שלהם עצמם. למעשה עד הרבע האחרון לא היה דרייב של יותר מארבעה מהלכים עבור כל אחת מהקבוצות ועד הדרייב שנתן את היתרון לקרית אונו ברבע האחרון שתי הקבוצות יחד עמדו על שני דאונים ראשונים – יחד (!).

חיפה, שמאז האיחוד עם עמק יזרעאל, ציפו לקבל חיזוק, הראו שהם לא מסוגלים להניע את הכדור על הקרקע וגם באוויר סיון פוגל הק"ב לא מצליח להזיז עבורם את הכדור כשהוא משלים רק 3 מ-24 ומוסר שלוש חטיפות. מהצד השני המצב של קרית אונו לא היה יותר טוב, למרות שליטה כלשהי במשחק, הם איבדו כמות כדורים לא מחויבת וארן בלסון אחרי משחק פתיחה סביר בשבוע שעבר, מסר שש פעמים לידי היריב (עם 11 מ-25 ל-82 יארד) אבל ברגע המכריע בדאון רביעי קריטי, הצליח למצוא את אמציה לב באנדזון לט"ד של ארבעה יארד ועם ההמרה בריצה של אור דוידסון להביא את הנצחון.

חיפה כן הצליחה לעצור בהגנה את בלסון וחבריו מספר פעמים כולל על הגול ליין יותר מוקדם במשחק, עמית שחר עם שתי חטיפות, ואברי בוזגלו עם שתיים משלו (וגם ארבעה תאקלים והטיית מסירה), שמרו על יתרון שהגיע לקראת סוף הרבע הראשון כאשר בעיטת הרחקה של מנו נסימיה, הוחזרה על ידי שחר 52 יארד לאנדזון, תוך כדי שהוא נעזר בשתי חסימות נהדרות ששיחררו אותו.

לצד 13 פאנטים במשחק, שתי הקבוצות גם איבדו את הכדור סך הכל 13 פעמים (4 פאמבלים ותשע אינטרספשנים) ולמעשה גם הניקוד האחרון במשחק הגיע מטעות של פוגל שמסר ישר לידיו של אורן לוי שחטף את הכדור וראה דשא ירוק לפניו והחזיק את הכדור לפיק סיקס מכריע. לחיפה עוד הייתה הזדמנות אחרונה לפחות להשוות את המשחק אבל המסירות של פוגל נקראו היטב על ידי נסימיה ויאיר ביבר ולא אפשרו את ההשלמות והזאבים יוצאים עם ניצחון ראשון העונה.

חיפה יפגשו במשחקם הבא את כרישי נתניה, בעוד קרית אונו יסעו לכרמיאל ביום שני הבא.

מזכרת בתיה גורילות 30 – כפירי ירושלים 20

נתוני משחק – STATS

הקבוצה המפתיעה של העונה ממזכרת בתיה כבר עם ניצחון שלישי רצוף והפעם מול יריבה לא פשוטה מירושלים, ועם הניצחון הזה גם מצליחים להשתוות במאזנים ובגלל השובר שיוויון של ראש ברש מטפסים למקום השלישי. הכפירים נראו בשליטה במחצית הראשונה במיוחד עם עצירות קריטיות בהגנה אבל דווקא הגנת הגורילות המצוינת החזיקה את הקבוצה במשחק ויותר מכך עם שני ט"דים הגנתיים מצוינים.

החיבור של מקס פטק ואלישע אבן ישראל ממשיך להיות מצוין עבור הכפירים והעלה את האורחים ליתרון מוקדם עם מסירה של 50 יארד בין השניים. מזכרת בתיה הניעו יפה את הכדור והגיעו לדאון רביעי על קו ה-7 של יריבתם אבל נעצרו שם, רק כדי לתת להגנה לעשות את העבודה במקומם כשהלחץ הגיע לפטק שאיבד את הכדור ויונתן גולדנברג השתלט ושם את הכדור באנדזון ליתרון אחרי ההמרה.

פטק התאושש מהר ומצא את נועם פריד ומיכה אביהוד לשני דאונים ראשונים ושוב חזר לאבן ישראל (עם 4-66-2) כדי לקחת את היתרון חזרה ואחרי איבוד של אייל קימחי היה נראה שהמשחק בידיים שלהם. פה הגיע המפנה במשחק פטק חיפש באנדזון (בדאון שני מקו השתיים) את אבן ישראל אבל אופק שאובי במהלך מבריק חטף את הכדור ואיכשהו השיג את כולם בדרך לפיק סיקס הכי ארוך בתולדות הליגה (אם מחשיבים כמה עמוק התחיל בתוך האנדזון) ויתרון מפתיע במחצית למארחים.

ההגנה בשחור סגול המשיכה גם מהצד השני של ההפסקה לעבוד נהדר, סאק של ליאם פשה הוביל לחסימת פאנט של דורון קולטקר ולמרות שההתקפה לא ניצלה זאת לנקודות היא הזיזה מספיק את הכדור כדי לשים את התקפת הכפירים עמוק בשטח שלה. פטק התקשה במחצית השניה וסיים עם 15 מ-36 ל-180 יארד, 3 ט"ד וחטיפה, כאשר מהצד השני הק"ב יניר כהן היה צריך להשלים רק מסירה אחת כל הערב (וגם חטיפה), ההגנה של הכפירים בראשות אדם גבט עם 14 תאקלים וחטיפה עשו כמיטב יכולתם אבל זה לא היה מספיק כי הרבע האחרון היה שייך כולו לאחד המועמדים הבכירים לשחקן המצטיין של העונה, נועם אסרף.

אסרף שנשא כהרגלו את מירב הנטל במשחק הריצה עם 20 נשיאות, דווקא התעורר בפתיחת הרבע הרביעי עם החזרת פאנט נהדרת וקריטית, כשהוא לוקח את הכדור כמעט ממרכז המגרש ומחזיר 50 יארד תוך כדי שהוא מקבל חסימות מצוינות עד לאנדזון. הכפירים יצאו לדרייב מכריע אבל כשלו בדאון רביעי על קו ה-30 ומהלך אחרי עוד 50 יארד במהלך אחד לאסרף ששוב הסתיים עם 6 נקודות על הלוח כשהוא חותם ערב של 138 יארד על הקרקע לרץ המוביל בליגה. פטק עוד מצא את יאיר נהון עם תפיסה בדרגת קושי גבוהה מאוד בפינה של האנדזון אבל זה היה מאוחר מדי והגורילות יצאו עם ניצחון משמעותי במאבק לפלייאוף.

גם הגורילות וגם הכפירים ינוחו השבוע ובעוד הכפירים יתמודדו בדרבי מול הלוחמים בראשון הבא, הגורילות יסעו עוד שבועיים למשחק סופר חשוב מול נתניה.