הלוחמים שורדים מותחן בדרבי, כרמיאל עם נצחון בכורה

תמונת שער: רביד פרי.

ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט מגיעה לחלקים המכריעים של העונה, ואיתם מגיעים המשחקים החשובים והמותחים והשבוע אלו היו שלושה משחקים צמודים. פתחנו את השבוע השנים עשר עם המשחק הטוב ביותר של העונה עד כה, הלוחמים יצאו עם הניצחון איכשהו בניגוד לכל הסיכויים ויגיעו צמודים בטבלה למשחק העונה הרשמי מול ניצי רמת השרון עם אותו מאזן, כאשר המנצחת תצא עם המקום הראשון לקראת הפלייאוף. בצד השני של הטבלה, אפשר לברך את עצמה כרמיאל על ניצחון ראשון אי פעם בליגה והיא עשתה זאת בצורה מרשימה מול יריבה לא פשוטה בדמות זאבי קרית אונו. השבוע נסגר עם משחק שאמנם שתי הקבוצות התקשו בצד ההתקפי אבל עדיין היה מותח וצמוד, כרישי נתניה יצאו עם נצחון חשוב על ציידי חיפה ועליה למקום השלישי לפחות זמנית.

לוחמי יהודה 21 – כפירי ירושלים 20

נתוני משחק – STATS

איזה משחק היה לנו ביום ראשון בספורטק קראפט. משחק מותח עם מהפכים, מהלכים גדולים וכל מה שאפשר לבקש ממשחק מרתק ומהנה, כאשר טעות אחת של הכפירים, כשהמשחק בידיים שלהם, עלתה להם בהפסד כואב. קבוצתו של מורדי צ'רנוביץ' הייתה קרובה לעשות משהו שהמועדון לא עשה שבע שנים (!), לנצח את היריבה העירונית והם הגיעו הכי קרוב מאז, אז הקבוצות נקראו הפנתרים והעורבים (וכפי שניתן לראות דברים השתנו קצת מאז – במדי העורבים, שהפכו בינתיים ללוחמים, שיחק אברהמי פרקש, היום מאמן ההתקפה של הכפירים, ובמדי הפנתרים, שהפכו בינתיים לכפירים, שיחק גדעון חזוני, היום המאמן הראשי של הלוחמים).

שתי הקבוצות הציגו הגנות קשוחות שלא איפשרו יארדים קלים ליריבתם וראינו את זה גם על לוח התוצאות כשהלוחמים הובילו במחצית 0-6. הטאצ'דאון הפותח הגיע כבר בדרייב הראשון כשמהלך מבוצע היטב נתן לסטיב פייבלסון המון שטח והוא נכנס באין מפריע לאנדזון עם ריצה קצרה. הכפירים התקשו להניע את הכדור על הקרקע וסיימו רק עם 15 ריצות ל-14 יארד, כשג'וש קשנאו וג'ייק אייזן מבצעים כמה עצירות יפות. גם הכחולים הוכיחו שההגנה שלהם טובה מאוד ושיתקו את ייצי פוקס וחבריו, כולל תאקל נהדר בדאון רביעי של נריה שחר שמנע דאון ראשון.

הקבוצות ברבע השני החליפו בעיקר איבודי כדור, פוקס פימבל אבל מיד מקס פטאק מסר לידי היריב של שמואל רובינשטיין. פוקס במשחק לא טוב (5 מ-16 ל-75 יארד וחטיפה), איבד פעם נוספת, הפעם זה היה אדם גבט, הסייפטי המצוין חטף אותו לצד שמונה תאקלים שתרם למאמץ. אלדד זעפרני גם הוא היה מצוין בהגנת האריות הצעירים והיה בכל מקום כאשר הוא תורם סאק על סף המחצית ונריה שחר ממש עם הבאזר הצליח להוציא את הכדור מידיו של קשנאו.

המחצית השניה הייתה קצת יותר טובה בצד ההתקפי, והחיבור המצוין בין פטאק לאלישע אבן ישראל, הרסיבר המוביל בליגה עבד פעם נוספת וסידרה ט"ד ריצה קצר לדניאל זלקה. פייבלסון המשיך להצטיין כשהוא אחד משלושה שחקנים עם מעל 40 יארד על הקרקע והוא סיים דרייב תשובה נהדר עם ט"ד שני. פטאק (12 מ-21, 88 יארד ו-2 ט"דים), נחטף פעם נוספת הפעם על ידי אלוני, אך זה לא מנע ממנו לחזור לאוויר ולמצוא את אבן ישראל לט"ד בן 10 יארד. היתרון המשיך לעבור מצד לצד, הפעם הלוחמים ענו בפתיחת הרבע הרביעי, עם פילד גול מטווח יוצא דופן בליגה של ג'ורדן גרוס (שהשווה את שיא הליגה של אור פרץ מכרישי נתניה), ל-42 יארד.

החזרת בעיטה מצוינת של נריה שחר לצד עבירות לא מחויבות של הגנת הלוחמים, שמה את הכדור ברדזון, ומשם אבן ישראל (6-62-2) החזיר את היתרון של "האורחים" בתפיסה יפה באנדזון. ההגנה בכחול, נתנה מאמץ אחרון וזעפרני עם 10 תאקלים, לצד מהלך נהדר של נתי אביהוד שמנע מסירה ארוכה, הצליחו לעצור בדאון רביעי עם 2 דקות על השעון וקרוב לודאי עם הניצחון כשכל מה שהם צריכים לעשות זה להריץ את הכדור. התוכנית לא עבדה כמו שצריך וכבר במהלך הראשון העברת הכדור בין הק"ב לרץ כשלה, הכדור נפל על הקרקע ויוסי גולדסטון השתלט. קשנאו היה צריך רק את המהלך הראשון והוא 19 יארד ליתרון אחרון וקובע במשחק, ניצחון חשוב ושברון לב לכפירי ירושלים (שעוד עם הזדמנות אחרונה לא השלימו מסירה שלוש פעמים ברצף אחרי סאק של אייזן על פטאק).

הלוחמים כאמור יסעו לרמת השרון ביום רביעי, לקרב של העונה, ראש בראש על המקום הראשון, הכפירים יצטרכו להתאושש מול קרית אונו, כאשר כל משחק משפיע על תמונת הפלייאוף וכל קבוצה יכולה להשתחל פנימה.

עצמה כרמיאל 49 – זאבי קרית אונו 30

נתוני משחק – STATS

המצטרפת החדשה לליגה, עצמה כרמיאל יצאה עם ניצחון ראשון בתולדותיה והיא עשתה זאת עם התפוצצות התקפית (בלי אף איבוד כדור) ולא בקלות מול היריבה העיקשת מקרית אונו. שני שחקנים בלטו במשחק כל אחד בדרכו שלו אבל מעל כולם זה היה המשחק של נביאל בני שלום. הרוקי המרשים קיבל את מושכות הקבוצה ופתח כקוורטרבק וניצל את כוחו העיקרי – האתלטיות שלו והיכולת ליצר יש מאין במגרש פתוח. עצמה אמנם נשארו עם משחק המסירה (שעבד יחסית טוב), אבל כבר במהלך השלישי נבי (בפי חבריו), מצא פרצה, התחמק מתיקולים ואחרי 54 יארד ט"ד ראשון במשחק.

המשחק היה מאוזן כמעט לאורך כל המשחק, אבל בעוד כרמיאל ניצלו את המהלכים הגדולים, קבוצתו של עדי בדש הצליחה לשמר דרייבים ארוכים עם אור דייוידסון שסחב את הקבוצה עם עם 18 נשיאות ל-187 יארד ושני ט"דים. דווקא דרייב הפתיחה היה שייך למנו נסימיה שגם השלים מסירה ל-25 יארד אבל בעיקר רץ לאנדזון ממרחק שני יארד אחרי דרייב בן שמונה מהלכים. בני שלום ענה אחרי שני מהלכים, תחילה באוויר (כאשר הוא מסיים עם 10 מ-23 ל-136 יארד ו-2 ט"ד) אבל עם עוד ריצה מסחררת של 24 יארד.

ההגנה בראשות יונתן מרמור (10 תאקלים וחצי סאק) הצליחה ליצר עצירה ראשונה והתוצאה של הדרייב הבא הייתה דומה עם עוד ריצה של 41 יארד לט"ד. נביאל רץ "רק" 3 פעמים במחצית הראשונה אבל כולן הסתיימו באנדזון, ובסיום המשחק, היו לו 218 יארד ו-4 ט"ד על הקרקע. דיוידסון ניצל שתי עבירות לא מחויבות של הגנת כרמיאל וצימק את התוצאה עם ט"ד ומהצד השני דרייב יפה של כרמיאל עם תפיסות של גיא הופמן ואיליה טירקלטאוב, סידרו שער שדה לבני שלום. הפסקת חשמל לא מתוכננת לא עצרה את הקצב המהיר של המשחק אחרי שחזרו את האורות וארן בלסון (עם 9 מ-17 ל-45 יארד, 2 ט"ד וחטיפה), מצא את אמציה לב עם 30 שניות למחצית.

זה היה מספיק זמן לכחולים מהצפון לשים עוד ט"ד אחד, גיא שושנה תפס כדור ל-20 יארד, ובני שלום התחבר עם הופמן שרץ לאנדזון ממרחק 8 יארד, ויתרון יפה במחצית. הרבע השלישי היה שייך לאורחים, החיבור של בלסון עם לב עבד מעולה שוב ברדזון, לב עם 6-60-2, צימק את היתרון וההגנה באדום שחור הצליחה ליצר עצירה בדאון רביעי, כאשר יותם הלל (סיים כמתקל המוביל עם שמונה) ומנו נסימיה מונעים את התפיסה אחרי לחץ של אוריה בנעטיה. קרית אונו ניצלו את המומנטום ועוד דרייב מצוין על הקרקע, הסתיים עם דיוידסון באנדזון ויתרון ראשון במשחק בן נקודה.

זה השלב שבדרך כלל קבוצות חדשות לא יודעות כיצד להגיב וראינו את זה אצל כרמיאל במשחקים יותר מוקדם העונה, אבל הפעם זה היה שונה ומאותו רגע והלאה שחקניו של בוריס איבינדר השתלטו על המשחק, הם הגיבו מהר מאוד עם שתי ריצות של בני שלום וקינחו עם מסירה יפה לאופיר חכים (שסיים עם 3 תפיסות ל-43 יארד) שרץ לט"ד. בני שלום שם את החותמת הכמעט סופית על המשחק בדאון רביעי ו-10 כאשר קבוצתו נערכת לפאנט, אבל הוא לקח את הכדור ועבר את כל ההגנה לט"ד נהדר של 50 יארד. לקרית אונו לא הייתה תשובה ועידן לרמן ניצל את העייפות בהגנה של הקבוצה האורחת וחתם ניצחון מתוק תוך כדי שהוא שובר ארבעה תאקלים עם ריצה של חמישה יארד.

כרמיאל עם עוד סיכוי לפלייאוף אחרי הניצחון הזה, תנסה להמשיך את המומנטום במשחק ההשלמה מול הכפירים עוד כשבועיים בבית, קרית אונו גם הם יכולים להכנס לפלייאוף יארחו גם הם את הכפירים במשחקם הבא בשבוע הבא ביום רביעי.

ציידי חיפה 6 – כרישי נתניה 14

נתוני משחק – STATS

המשחק השלישי של השבוע שנערך בנהלל היה צמוד אך לא איכותי באותה המידה כמו שני המשחקים הראשונים, אבל לפחות הפתיחה הייתה אקספלוסיבית. עמית שחר המחזיר של ציידי חיפה, לקח את בעיטת הפתיחה של איליי רוטרי, פתח מבערים וכבר אחרי 13 שניות ו-75 יארד, יתרון מוקדם לקבוצה המקומית. בכלל נראה שהמגרש בנהלל מאיר פנים לקבוצות מיוחדות אחרי ט"ד בהחזרת פאנט של שחר במשחק הקודם שנערך במגרש, הפעם בנוסף להחזרת בעיטת הפתיחה, ראינו כמה החזרות מצוינות של נתניה שנתנו להם מיקום מצוין שלא נוצל בהתקפה, אך ראינו ט"ד נוסף של דייויד איבשוק עם החזרה של 57 יארד מבעיטת הרחקה של מקסמיליאן לטרגאוס, ולמעשה קבעה את התוצאה הסופית.

שתי הקבוצות השיגו כל אחת 4 דאונים ראשונים לאורך כל המשחק, והתקשו להניע את הכדור באופן עקבי כאשר כל קבוצה מסיימת עם פחות מ-100 יארדים כוללים. איליה סרור חזר לעמדת הק"ב והיה אחראי לט"ד היחיד בהתקפה, כשהוא מוצא את המטרה המועדפת שלו יוליאן אלושקין במסירת סקרין שאלושקין לקח 18 יארד לאנדזון. סרור סיים עם 10 מ-20 ל-61 יארד ושתי חטיפות בנוסף לט"ד. מלבד זה ההגנת בשחור אדום של הציידים עשתה עבודה מצוינת, שלושה שחקנים סיימו עם 7 תאקלים כל אחד אופק שני ועמית הלוי תרמו הטיית מסירה כל אחד לפחות, ועמרי איילון עם הלחץ וסאק אחד.

איתמר גלעד שהיה הרץ המוביל של שתי הקבוצות עם 22 יארד בתשע נשיאות, היה בכל מקום על המגרש עם חסימת פאנט, שישה תאקלים, שתי חטיפות (שאחת הוחזרה לרדזון אבל ההתקפה רק הלכה אחורה), והטיית מסירה, אבל כאמור זה לא הספיק לניצחון. טל אלבז עם 10 תאקלים וניר הרבר עם שמונה ו-2.5 סאקים בילו המון זמן בבקפילד של הציידים והפריעו ליונתן קרבץ הק"ב לשחרר מסירות (6 השלמות ל-46 יארד כולן להראל קלנג). נתניה עם הניצחון מטפסת למקום השלישי וינסו לשמור בשבוע הבא על המקום הזה מול מזכרת בתיה, חיפה עדיין עם סיכוי להעפיל לפלייאוף יתארחו אצל מודיעין.