הלוחמים מנצחים במשחק העונה, נתניה והכפירים עם נצחונות חשובים

תמונת שער: טלי אראל.

איזה שבוע היה לנו בליגת הנוער על שם משפחת קראפט. מפגשים ראש בראש על מיקומים ומאבקי הכניסה לפלייאוף ליוו את כל משחקי השבוע. במשחק המרכזי לוחמי יהודה ניצחו בשחזור הגמר של העונה שעברה את ניצי רמת השרון והבטיחו את המקום הראשון בסיום העונה הסדירה. הכפירים עם ניצחון על קרית אונו הבטיחו את מקומם בפלייאוף אבל יחכו לשבועיים האחרונים של העונה כדי לדעת מה יהיה מקומם הסופי, נתניה עשתה צעד משמעותי לארח משחק בסיבוב הראשון עם נצחון על מזכרת בתיה וציידי חיפה עם ניצחון על מודיעין עשו צעד משמעותי כדי להשתחל לפלייאוף. למעשה כל הקבוצות עדיין מתמודדות בסיטואציה מסוימת על הזכות להכנס לפלייאוף כאשר רק לוחמי יהודה הבטיחו את מקומם הסופי בתום העונה הסדירה.

בשבוע הקרוב, יתקיימו שני משחקי השלמה, בראשון כפירי ירושלים יעלו לכרמיאל ויתמודדו מול הקבוצה המקומית, בחמישי תושלם המחצית השניה של המשחק בין מזכרת בתיה לזאבי קרית אונו. אנחנו גם נבחן מה מצב כל אחת מהקבוצות ומאבק המיקומים.

להבות מודיעין 20 – ציידי חיפה 26

נתוני משחק – STATS

התוצאה מרמזת על משחק צמוד אך כל קבוצה שיחקה למעשה מחצית אחת, כשחיפה קופצת ליתרון מוקדם ומנצלת טעויות לא מחויבות של הלהבות, אך קאמבק יפה של המקומיים נעצר לצערם ממש לקראת הסוף. איתמר גלעד הרץ/ליינבקר של חיפה כיכב משני צידי הכדור והקפיץ את היתרון של האורחים עם ריצה לט"ד ופיק סיקס מידיו של הק"ב יותם אנוש. עמית נוימרק המשיך את ההופעה ההגנתית המצוינת של הציידים ורשם שתי החזרות פאמבל לט"ד ויתרון משמעותי במחצית.

במחצית השניה ההתאמות של מודיעין עבדו וניב ברגר צמצם את התוצאה בריצה של 6 יארד, אנוש התחיל לחבר מסירות למטרה המועדפת שלו דניאל בלנק ומצא אותו פעמיים ברבע הרביעי באנדזון ל-12 ו-13 יארד בהתאמה, הט"ד האחרון מגיע 46 שניות לסיום, ומיד אחרי נועם מלול הצליח להשתלט על בעיטת האונסייד כדי לאפשר לקבוצתו הזדמנות לנצח את המשחק עם קאמבק מזהיר אבל חוסאם א-דין טבאחה השתלט על פאמבל מכריע וחיפה יצאו עם נצחון משמעותי.

ההגנה החיפאית בראשות שחר אגוזי עם 10 תאקלים ומקס לטרגאוס עם תשעה וסאק עזרה להתקפה שקצת התקשתה אבל הצליחה להריץ יותר טוב את הכדור עם 44 יארד של גלעד. אנוש עם משחק לא רע של 13 מ-19 ל-120 יארד, 2 ט"ד וחטיפה, שמונה תפיסות לבלנק ל-64 יארד. בנימין צ'לסקי וגיא סגס עם שמונה תאקלים כל אחד.

זאבי קרית אונו 6 – כפירי ירושלים 33

נתוני משחק – STATS

הכפירים ידעו שנצחון יבטיח להם מקום בפלייאוף והם עשו זאת בקלות ועל גבם של צמד הק"ב – רסיבר הכי טוב בליגה, מקס פטאק ואלישע אבן ישראל. הצמד התחבר לשלושה סקורים במחצית הראשונה ופתחו פער שלא ניתן היה לסגור. קרית אונו איבדו שלושה כדורים (שני פאמבלים ואינטרספשן) ואפשרו לפטאק למצוא את אבן ישראל ל-42 יארד לטאצ'דאון הראשון ו-20 יארד לשני (אחרי החזרת פאנט מצוינת של נריה שחר). פטאק עם 15 מ-22 ל-162 יארד ן-4 ט"דים, כאשר הרביעי הולך לידיו של יאיר נהון, הזאבים עוד הצליחו לצמצם את התוצאה כשאנר בלסון מוצא את אמציה לב אחרי עוד משחק מצוין של אור דיוידסון עם 84 יארד על הקרקע.

נריה שחר חתם את התוצאה בריצה קצרה, כשהוא מסיים עם 101 יארדים כוללים ו-3 תאקלים יחד עם השתלטות על פאמבל. ההגנה האגרסיבית של הכחולים המשיכה לעשות את עבודתה, רפאל יוסף עם שבעה תאקלים וסאק וחצי. בלסון סיים משחק עם 5 מ-16, 36 יארד ט"ד וחטיפה. אבן ישראל כאמור מוביל את הליגה עם 9 ט"ד אחרי שסיים עם 4-64-3.

ניצי רמת השרון 6 – לוחמי יהודה 26

נתוני משחק – STATS

הקרב על המקום הראשון, הסתיים בניצחון של האלופה על סגניתה, אמנם לא בנוק אאוט אבל האורחים הראו מי היא הקבוצה היותר טובה נכון לשלב הזה. ג'וש קשנאו המשיך להראות שהוא שחקן משמעותי אצל הלוחמים כאשר כל פעם שהיו צריכים להזיז את השרשראות או מהלך גדול אחר הוא היה שם. קשנאו סיים עם 109 יארד על הקרקע וחמישה תאקלים בהגנה, אך הניקוד בהתקפה הגיע מהידיים של ייצי פוקס שמסר לשלושה ט"דים (שניים לרובינשטיין ואחד לידיו של ריימונד דוסי).

ההגנה באפור כתום עשתה את העבודה שלה ולחצה על פוקס והפילה אותו 7 פעמים, כאשר שילו ממשיך ביכולת השיא שלו ומסיים עם 13 תאקלים ו-1.5 סאקים, לצד מת' סורסקי עם עשרה ושני סאקים משלו, אך זה לא הספיק כי מהצד השני גם ההגנה הכתומה הצליחה ליצר עצירות ואיבודי כדור – חמישה במספר וזה היה ההבדל בסופו של דבר. אדלר עם ערב לא פשוט, אמנם מצא את בן טייץ לט"ד ברבע הרביעי כדי לצמצם את התוצאה אך גם נחטף פעמיים על ידי ג'ורדן גרוס וישראל אלוני, כאשר כל אחד מהם גם מוסיף השתלטות על פאמבל בנוסף.

פוקס סיים עם 5 מ-10 ל-58 יארד וחטיפה בנוסף לט"דים, מהצד השני דין שחם ממשיך להיות הרץ המוביל עם 82 יארד עבור רמה"ש, כשאדלר עם 5 מ-14 ל-67 יארד וט"ד לצד שתי חטיפות. הלוחמים יסיימו את העונה במקום הראשון למרות עוד משחק אחד מול חיפה, רמת השרון חייבים לנצח את נתניה במשחקם האחרון כדי לשמור על המקום השני.

כרישי נתניה 36 – מזכרת בתיה גורילות 6

נתוני משחק – STATS

הכרישים עשו את העבודה אך נעזרו בחסרונו של נועם אסרף, הרץ המצטיין של מזכרת, ובהיעדרו ההגנה של נתניה עצרה את יריבתם על 45 יארד בלבד על הקרקע. ההתקפה הביתית הניעה יפה את הכדור עם עידן סיגל בריצה (95 יארד ב-15 נשיאות) כאשר הוא שם את הניקוד הראשון במשחק עם ט"ד בפתיחת הרבע השני, ואיליה סרור עם 9 מ-15 ל-123 יארד וט"ד ליוליאן אלושקין עשה את העבודה באוויר (וגם רץ לאחד נוסף).

הרבע השלישי נפתח עם החזרת פאנט של דייויד איבשוק ל-50 יארד וט"ד ויתרון משמעותי אבל יניר כהן מצא את אופיר אביסרור אחרי דרייב יפה כדי לצמצם את התוצאה. הגורילות המשיכו ללכת באוויר עם כהן (5 מ-13 ל-67 יארד) אבל במהלך ההתקפי האחרון של המשחק הוא מסר לידיו של צ'ייס את'ינגטון שלקח את הכדור לפיק סיקס וניצחון מוחץ לכרישים.

טל אלבז עם משחק אדיר לנתניה בהגנה, עם 15 (!) תאקלים ו-2.5 סאקים, ניר הרבר עם תשעה וסאק היו העוגנים באמצע קו ההגנה, אביסרור אצל הגורילות תרם חמישה תאקלים וחטיפה לצד הט"ד ההתקפי כשלצידו ליאם פשה וגם ויונתן לב עם חמישה משלהם כל אחד (ושני סאקים וחצי סאק בהתאמה לכל אחד).

===============================================================================================

בואו נעשה סדר במצב הקבוצות עם הפנים לפלייאוף (משחקי רבע הגמר יערכו ב-23/3 וה-24/3):

לוחמי יהודה – הבטיחו את המקום הראשון ושבוע חופש בסיום העונה הסדירה, יארחו את חצי הגמר השני ב-31/3.

ניצי רמת השרון – נותר להם משחק אחד בחוץ מול כרישי נתניה – ניצחון והם עם שבוע חופש ויארחו את חצי הגמר הראשון ב-30/3, הפסד והם יפלו למקום השלישי ויארחו ברבע הגמר.

כרישי נתניה – נצחון מול הניצים והם במקום השני, הפסד והם תלויים בתוצאות המשחקים האחרים.

כפירי ירושלים – נצחון במשחק האחרון מול כרמיאל והם יארחו משחק בסיבוב הראשון, אם נתניה מפסידים במשחקם האחרון ומזכרת בתיה מפסידים עוד משחק אחד לפחות, הם יהיו במקום השלישי – ויארחו את רבע הגמר. אם מזכרת בתיה מנצחים את שני המשחקים שנותרו להם לצד ההפסד של נתניה, נוצר שובר שיוויון משולש כאשר נתניה יהיו במקום השלישי והכפירים במקום הרביעי וגם יארחו את מזכרת בתיה ברבע גמר. הפסד במשחקם האחרון לצד נצחון אחד לפחות של מזכרת בתיה והם יהיו במקום החמישי.

מזכרת בתיה גורילות – נצחון אחד לפחות לצד הפסד של הכפירים והם יסיימו במקום הרביעי ויארחו את אחד ממשחקי רבע הגמר. כל תוצאה אחרת והם יסיימו במקום החמישי, כאשר שני הפסדים והם מסוגלים למצוא את עצמם מחוץ לפלייאוף בהתחשב בשובר שיוויון מול שתי הקבוצות שהם ישחקו מולם (קרית אונו וכרמיאל). במידה והם מסיימים עם שני הפסדים הם צריכים הפסד אחד לפחות מאחת מהקבוצות האחרות שמתמודדות מולה (חיפה, כרמיאל וקרית אונו) כדי להכנס לפלייאוף.

ציידי חיפה – נצחון מול לוחמי יהודה או הפסד באותו המשחק לצד הפסד אחד (לפחות) של כרמיאל ושני הפסדים קרית אונו יכניסו אותם לפלייאוף מהמקום השישי. הם יצליחו להכנס לפלייאוף גם במקרה של הפסד, לצד נצחון של כרמיאל באחד משני המשחקים לצד הפסד אחד לפחות של קרית אונו. חיפה יכולים להכנס לשובר שיוויון משולש או מרובע עם כל קבוצה ויהיה להם יתרון (מלבד המצב האחרון של להבות מודיעין), אך ראש בראש מול קרית אונו הם בבעיה.

עצמה כרמיאל – שני נצחונות (לצד הפסד של חיפה) והם יכנסו לפלייאוף, אם זה יקרה לצד שני הפסדים של מזכרת בתיה וגם שני נצחונות של קרית אונו, הם יסיימו במקום החמישי (וקרית אונו במקום השישי). פחות משני ניצחונות והם בחוץ.

זאבי קרית אונו – שני נצחונות והם יהיו בפלייאוף (השובר שיוויון לצידם מול חיפה ומזכרת בתיה במקרה הזה). אם זה לצד שני הפסדים של מזכרת בתיה והם במקום החמישי, אחרת יסיימו במקום השישי. הפסד אחד והם תלויים במשחקים האחרים, הם מסוגלים להכנס גם במקרה נוסף של שובר שיוויון מול מודיעין וחיפה והפסד למודיעין בפחות מ-7 נקודות (ראו למטה).

להבות מודיעין – המצב היחיד שיוכלו להכנס יהיה כאשר הם זקוקים לשני הפסדים של כרמיאל לצד הפסד של חיפה, נצחון של קרית אונו מול מזכרת בתיה ובמשחק האחרון, נצחון של מודיעין מול קרית אונו בהפרש 7 ומעלה, ואז לפי השובר השיוויון המשולש הם במקום השישי.