הלוחמים שומרים על המקום הראשון, מודיעין תלויים בעצמם להגיע לפלייאוף

איזה שבוע היה לנו בליגת הנוער, עמוס במשחקים ואירועים ותמונת הפלייאוף תחכה להסגר עד המשחק האחרון והשניה האחרונה. מודיעין עם נצחון גדול מול עמק יזרעאל נעזרו בנצחון חוץ מפתיע של חיפה בבאר שבע, ועכשיו הם תלויים בעצמם עם משחק אחרון בכיס – נצחון מול חיפה והם בפנים, הפסד ועמק יזרעאל יכנסו לפלייאוף בתור מדורגת שש.

הלוחמים והרעם נפגשו למשחק על המקום הראשון והלוחמים יצאו עם ידם על העליונה בפעם השניה העונה וישמרו על המדורגת ראשונה גם בפלייאוף. נתניה לא יכלה לכפירים במשחק נוסף שהתקיים השבוע וכמעט סופית קבעה שתאלץ לנסוע לירושלים בסיבוב הראשון של הפלייאוף להתמודד מול אותם הכפירים.

 ציידי עמק יזרעאל 32 – להבות מודיעין 48

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

הלהבות היו חייבים נצחון בהפרש של מעל 8 נקודות (ההפסד מהמשחק הראשון בין השתיים) כדי להשאר במירוץ למקום השישי, והם הצליחו לעשות זאת עם הרבה נחישות וגם נעזרו בהעדרו של השחקן הטוב אצל יריבתם. השילוב של יהל כהן ודניאל בלנק בשבועות האחרונים פורח ומלבלב, וכבר אחרי דקה מעלים את האורחים ליתרון עם מסירה של 55 יארד. היתרון צמח בעזרתו של אלון סורוגין שנתן תוצרת גם על הקרקע וגם בתפיסה וסידר טאצ'דאון בריצה לכהן. האדומים שעד אותו רגע לא תפקדו בהתקפה, הצליחו עם מסירה ארוכה של איתמר אבוחצירא (שחזר לעמדת הק"ב) לסנקר סידרה לאלעד גבע בעמדת הרץ האחורי ט"ד של 25 יארד.

הקצב הגבוה המשיך ברבע הראשון, ושוב זה היה בלנק שניצל חולשה בהגנה האחורית של הציידים הפעם עם תפיסה של 32 יארד וריצה לאנדזון. אידו צוק החזיר מיד את קבוצתו ואת הכדור של בעיטת הפתיחה 70 יארד ממש עם סיום הרבע. מיד עם פתיחת הרבע השני כהן מצא את בלנק, שהשיג עם עוד 33 יארד, ט"ד שלישי במספר. שתי הקבוצות נרגעו בשלב הזה מבחינה התקפית וההגנות התחילו ליצר איבודי כדור, תחילה עמרי שמריז עם סאק/פאמבל על כהן, ולאחר מכן השתלטות של גבע על פאמבל נוסף של גבע, אבל הגנת הלהבות אלצה את יריבתה להרחיק את הכדור פעמיים וגיא סגס חתם את המחצית בסאק.

שתי הקבוצות כשלו בפתיחת הרבע השלישי להמיר דאון רביעי עם מסירות לא מדויקות, אבל אבוחצירא התעשת ראשון ומצא את סנקר לט"ד של 11 יארד, ומיד מענה של מהלך רוורס שבוצע היטב נתן לנועם פילו את האפשרות להכנס לאנדזון. המשחק האווירי המשיך להיות זה שעובד באופן יחסי לעמק והם צמצמו את ההפרש לכדי 10 נקודות עם סיום הרבע השלישי בתפיסה של צוק.

לכל אורך הרבע הרביעי המטוטלת הלכה מצד לצד, הציידים מצמצמים להפרש שייתן להם את היתרון במאבק הפלייאוף ומיד מודיעין עונים ומגדילים את ההפרש חזרה. אבוחצירא מצא את צוק במסירה של 34 יארד כמענה לט"ד של איתן גארנר הטייטאנד של הלהבות. האורחים חיפשו לסגור את המשחק ועשו זאת עם דרייב ארוך של כמעט 7 דקות ו-13 מהלכים שנחתמו סופית עם ריצה של כהן ויתרון של 16 הפרש. העמק יצאו לדרייב אחרון לנסות לקצץ בהפרש אבל ארבע מסירות רצופות אל צוק לא הושלמו והשליטה במאבק הפלייאוף עוברת לידי הלהבות.

ארבעה שחקנים שונים רצו מעל 40 יארד עבור מודיעין והוביל אותם כהן עם 42 ו-2 ט"דים כשהוא גם מוסר 12 מ-27, 226 יארד ו-4 ט"דים, רוב המסירות הלכו לבלנק עם 6-175-3. אבוחצירא בצד השני עם 11 מ-27, 153 יארד ו-3 משלו, סנקר עם שמונה תפיסות, 79 יארד וט"ד, גבע רץ ל-35 וט"ד.  יובל גת עם חמישה תאקלים, סברדלוב ואבל עם ארבעה כל אחד הובילו, עמרי שמריז אצל הציידים עם 11 תאקלים, סאק, גרימה והשתלטות על פאמבל.

באר שבע ספרטנים 22 – איילי חיפה 26

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

מודיעין ועמק יזרעאל אחרי המשחק המדהים שלהם חיכו לתוצאת המשחק למחרת, ניצחון באר שבעי יכל להוביל לשיוויון משולש בו היתרון נוטה לעמק יזרעאל והפסד שלהם מודיעין מנצלים את הנצחון שלהם עד תום. חיפה בפועל לא היו יכלו להכנס לפלייאוף אבל שימשו פה ספוילר לשתי קבוצות והלכה למעשה הוציאו גם את הספרטנים מהמרוץ, כשהם מצליחים לנקום על ההפסד בשתי נקודות מהמשחק הראשון.

החיפאים המשיכו עם אותה הטקטיקה, ריצה, ריצה ועוד ריצה וזה עבד כבר מהפתיחה (אחרי ניסיון אונסייד של ב"ש) עם ט"ד של עיליי גב בריצה קצרה. הבאר שבעים כמובן עם הפילוסופיה ההתקפית ההפוכה חילקו את הכדור לארבעה רסיברים שונים בדרייב הראשון, איתמר גדעון השיג את המהלך הארוך ביותר (27 יארד) והשוו אחרי מסירה של אבני לבן ביטון. פתיחת הרבע השני הביאה את העצירה הראשונה במשחק כשברק מנשקו משיג תאקל קריטי בדאון רביעי על מורן שושן. ההגנה בשחור המשיכה עם מהלכים חשובים מאוד, כולל עצירה על אינצ'ים מט"ד נוסף של חיפה, הפעם קלד זבדי עם התאקל.

באר שבע משם יצאו לדרייב של 77 יארדים שנתן להם את היתרון במחצית, מסירה ארוכה של 26 יארד לאיתמר גדעון שהצליח להתחמק מכמה תאקלים הובילה למסירת ט"ד של 38 יארדים להראל נוי שמצא פרצה לאורך הקו ויתרון 14-6 בחצי.

חיפה כמו במשחק הקודם שלטו לגמרי במחצית השניה, אז הם שמרו את ב"ש על האפס והפסידו בשתי נקודות, הפעם אפשרו להם ט"ד אחד אבל יצאו עם הנצחון. כבר במהלך השלישי הגיע מהלך הגנתי חשוב כאשר אבני נחטף בידי יובל דווידוף ששם את ההתקפה במיקום מצוין. גב עם הט"ד השני שלו בריצה קירב את קבוצתו אך היתרון היה עדיין של המקומיים, עצירה מהירה של האיילים עם ארבע והחוצה, וגב חזר לעבוד עם ריצה של 23 יארד, ומיד ריצות של גרונוסטייב ושחר כל אחד לעשרה יארדים, גב קינח את הדרייב והעביר את היתרון לחיפאים עם ריצה של יארד אחד.

החזרה מצוינת של גדעון סידרה שני מהלכים אחרי לבאר שבע את הניקוד שהיה זקוק להם כדי לקחת את היתרון חזרה, בן ביטון בפעם השניה במשחק תפס טאצ'דאון של 26 יארד. המהלך המפתיע של המשחק הגיע בדרייב הבא (ולמעשה הכריע אותו) בדאון שלישי ו-15 ברוך הק"ב מצא במסירה היחידה שלו במשחק וההשלמה היחידה את עומרי שפיגל לט"ד של תפיסה וריצה ל-31 יארד ממש עם סיום הרבע. הרבע האחרון היה רבע של מתח ועצבים, לבאר שבע היו את ההזדמנויות לחזור ליתרון אבל כשלו עם הפלות כדור ומהלכים לא מוצלחים ממש על סף האנדזון של חיפה, בפעם הראשונה סיון פוגל היה שם עם העצירה הראשונה, בפעם השניה הראל נוי לא הצליח להשלים תפיסה קריטית. חיפה הניעו את השרשראות והורידו את השעון וגב המיר דאון רביעי עמוק בשטח המגרש של חיפה כדי לכרוע ברך ולצאת עם הנצחון (והחגיגות במודיעין).

גב המצטיין במשחק עם 3 ט"דים, 98 יארד ב-20 נשיאות, נעזר ב-48 יארד של גרונוסטייב ו-33 של שושן ומסירה אחת מושלמת לט"ד של ברוך. אבני עם 15 מ-32 ל239 יארד, 3 ט"ד ואיבוד כדור (היחיד במשחק של שתי הקבוצות), רבינסקי ונוי שניהם עברו את ה-70 יארד בתפיסה, נוי גם עם ט"ד, ביטון עם 3-39-2. עמרי איילון עם 5 תאקלים, דווידוף עם ארבעה, חטיפה והטיית מסירה. אצל באר שבע, ארבעה שחקנים עם מעל 10 תאקלים בניסיון לעצור את התקפת הריצה המצוינת של חיפה, מיכאלי עם 12, אוסטינוב וזבדי עם 11 כל אחד.

לוחמי יהודה 34 – רעם רמת השרון 8

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

הקרב בין המקום הראשון למקום השני היה צריך להניב משחק יותר טוב אבל בסופו יצאה הקבוצה היותר טובה כשידה על העליונה, והרעם יכולים להתנחם בכך שהם היו בסגל חסר עד מאוד והם יקוו לפגוש את הלוחמים פעם נוספת ולנקום על שני ההפסדים היחידים שלהם העונה. דווקא הפתיחה בישרה טובות לאורחים מהשרון למרות שנעצרו בדרייב הראשון שלהם בדאון רביעי, הם הצליחו להניע את השרשראות עם ריצות קשוחות של שקד אקריש ודור פאר. ההתקפה בכתום לא הגיעה לדרייב הראשון ומהלכים מצוינים של דניאל גרינברג לקחה אותם אחורה כולל סאק על צבי גרינסטון. יהושוע קשנאו ניסה להרחיק את הכדור בדאון רביעי אבל שוב גרינברג היה שם כדי לחסום את הבעיטה והכדור הלך אחורה, קשנאו ניסה להציל את המצב אבל רץ לאנדזון ותוקל שם לסייפטי ושתי נקודות מוקדמות.

ההגנה של הלוחמים לעומת זאת, ביצעה את עבודתה ומיד החזירה את הכדור והיתרון למקומיים, קשנאו חיפה על הטעות הקודמת שלו השתלט על פאמבל של פאר ורץ לאנדזון לט"ד. רמת השרון ניסו להיות אגרסיביים על ההתקפה בעיקר על הקרקע אבל דווקא בדאון רביעי קצר פאר לא מצא מטרה פנויה. גרינסטון התעורר והשלים שלוש מסירות רצופות לוויינרב ויעקב רבינוביץ האחרונה הסתיימה באנדזון והכפלת היתרון בסיום הרבע.

ברבע השני גם יוני בן נאים הרץ המוכשר של הכתומים (ששיחקו הפעם בשחור כתום) התעורר, הוא רץ ל-34 יארד, ושם את קבוצתו עם הזדמנות לשים נקודות נוספות אבל גרינסטון הופל בסאק פעם נוספת בדאון רביעי ושוב בידי גרינברג. ההתקפה באפור ניסתה לענות ומסירה לדין שחם ל-32 יארד ונוספת לגבי אברהם לעשרים שמה אותם במיקום מצוין אבל פאר מצא דווקא את ידי היריב באנדזון של פוקס. שני הצדדים החליפו מהלומות אבל לא הצליחו לקדם את הכדור וההגנה האורחת הגיעה שוב לגרינסטון עם סאק של אשד כדי לסגור את המחצית.

מסירה לרבינוביץ ל-38 יארד פתחה את המחצית השניה מצוין לקבוצה הביתית, וגרינסטון מצא באנדזון במהלך יפה את אריה ציטרונבאום. שחקניו של גלעד שהם לא ויתרו ויצאו לדרייב מתודי בן 8 דקות ו-12 מהלכים כשאקריש מקבל את מירב הנגיעות והיארדים וגם מקנח עם ריצה לט"ד של חמישה יארד. אך מיד האוויר יצא מהמפרשים של רמה"ש כשמהלך אחד אחרי, גרינסטון מצא את וויינרב לט"ד של 49 יארד. הלוחמים סגרו את המשחק בדרייב הראשון של הרבע הרביעי, גרינסטון וויינרב התחברו שוב ל-26 יארד, ושתי הקבוצות הסתפקו בכך עם הנצחון המובטח של הלוחמים.

גרינסטון היה יעיל מאוד, 13 מ-16, 189 יארד ו-4 ט"ד, וויינרב עם 100 יארד עגולים ושניים, בן נאים היה שקט עם 50 יארד בשמונה נשיאות. אקריש ממשיך להיות גורם משמעותי בהתקפת הרעם, הוא סיים עם 70 יארד וט"ד, פאר עם 4 מ-11, 76 יארד, וחטיפה. ההגנה המקומית הפעילה לחץ כל המשחק בראשות קשנאו שסיים עם 15 תאקלים (שלושה לאיבוד יארדים), חצי סאק וט"ד הגנתי מהשתלטות על פאמבל, רבינוביץ תרם עשרה וחצי סאק. ההגנה של רמה"ש הייתה מצוינת ברוב המשחק, רותם אשד היה אדיר עם שבעה תאקלים וארבעה (!) סאקים, גרינברג לצד החסימה שהובילה לסייפטי, סיים עם סאק, גרימה להשמטה ושישה תאקלים.

כרישי נתניה 0 – כפירי ירושלים 14

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

שתי הקבוצות ידעו שהמנצחת במשחק תהיה קרוב לוודאי המארחת בסיבוב הווילד קארד (רבע גמר) בעוד קצת יותר משבוע ורצו לצאת עם הנצחון החשוב במשחק שהפך להיות הגנתי מבעיטת הפתיחה. אליה סרור הוביל את קבוצתו עם מסירות לעמרי סביר לרדזון אבל שם לא מצא מטרה פנויה ונתניה נעצרה. שלושה דרייבים רצופים הסתיימו בשלוש והחוצה עבור שתי הקבוצות, ופתיחת הרבע השני הביאה גם לאיבוד כדור ראשון במשחק עם מסירה של סרור שנחטפה בידי אדם גבט.

החטיפה, עזרה להתקפה הירושלמית להתעורר, שלוש ריצות רצופות של הק"ב נתי אביהוד לצד ריצות של אברהם מיימון ויאיר נהון הסתיימו במסירה של אביהוד לאדר רז לט"ד של 12 יארד ויתרון 0-7. יאיר בנישו חטף את סרור בפעם השניה במשחק אבל הפעם הכפירים לא הצליחו להשיג כלום וירדו עם היתרון למחצית.

במחצית השניה דרייב מצוין של ירושלים עם שילוב מצוין של אביהוד ונריה שחר (הכל על הקרקע) הביא לניסיון שער שדה של רז אבל סנאפ לא טוב מנע מהם לשים נקודות נוספות. הדרייב הבא הסתיים יותר טוב אחרי פאנט קצר של סרור ושני מהלכים אחרי נהון רץ 11 יארד לאנדזון עם סיום הרבע השלישי. סרור ניסה עוד ליצר קאמבק ומצא את סביר ל-32 יארד ורץ ל-17 נוספות אבל על קו ה-3 נתניה מאבדת את הכדור ויוסף פליישר משתלט על הכדור. הנתנייתים עם ניסיון נואש אחרון כושלים להשיג דאון ראשון עם ריצות של סרור ועידן סיגל והם כנראה יסעו לירושלים לרבע הגמר.

אביהוד עם שתי השלמות (אחת לט"ד) רץ ל-72 יארד, שחר עם 33 ונהון עם 31 וט"ד. סרור עם 5 מ-17, 68 יארד ו-2 חטיפות, וגם רץ ל-38 יארד. שחר גם סיים עם שבעה תאקלים, ואורי שטרית עם חמישה וסאק. עידן סיגל עם 10 תאקלים ועוד שלושה שחקנים עם שמונה כל אחד, רוטרי תרם גם חצי סאק.


עוד שבוע מלא של משחקים צפוי לנו, השבוע האחרון של העונה הסדירה לפני שעוברים להתחרות על הגביע הנכסף.

ביום שני עמק יזרעאל בביתם במגדל העמק, ינסו לשמור על הסיכוי מול ראשון לציון (20:00), ברביעי בירושלים הכפירים יארחו את זאבי קרית אונו בשעה 20:00, בחמישי רמת השרון יגיעו לוינגייט למשחק מול כרישי נתניה באותה השעה ובשישי בבוקר המשחק המכריע – מי תהיה הקבוצה במקום השישי, איילי חיפה יארחו את להבות מודיעין בוינגייט בשעה 10:30 – נצחון של מודיעין והם יתארחו אצל קרית אונו, נצחון של חיפה ועמק יזרעאל יסעו להתמודד מול הזאבים.