הלוחמים מנצחים בקלות, הכפירים מתבססים במקום השלישי

תמונת שער: לידור בר דוד.

שני משחקים נערכו בשבוע האחרון של ליגת הנוער על שם משפחת קראפט, מובילת הטבלה לוחמי יהודה המשיכו בשרשרת הנצחונות עם נצחון על האפס מול הקבוצה הצעירה של קרית אונו. במשחק השני נתניה עלו לירושלים והקבוצה המקומית יצאה עם ניצחון משמעותי בקרב על המיקום בפלייאוף, כאשר השתלטו על המקום השלישי אחרי קרב מרתק בינם לבין הכרישים, שתי קבוצות עם מאזן דומה לפני המשחק.

זאבי קרית אונו 0 – לוחמי יהודה 48

נתוני משחק – STATS

לוחמי יהודה הגיעו למשחק בקרית אונו במקום השני ובאותו מאזן כמו לניצי רמת השרון ועם הניצחון טיפסו זמנית לראשות הטבלה, ועשו זאת עם ניצחון שעל הנייר נגמר בתוצאה חד צדדית אך הזאבים לא הקלו על הכתומים שחורים. חניכיו של גדעון חזוני, לא הציגו משחק גדול ועם כמות עבירות לא מבוטלת, שמו נקודות בדרייב הפתיחה שלהם כשייצי פוקס משלים 2 מסירות ומסיים עם ריצה של ארבעה יארד לאנדזון. פוקס היה יעיל רוב המשחק עם 10 מ-19, 157 יארד 2 טאצ'דאונים באוויר ו-33 יארד בריצה ו-2 ט"דים, אבל גם הופל בסאק פעמיים ואיבד שני כדורים.

לצד פוקס משחק הריצה עבד רוב הזמן ביעילות, אריה טרייסטר וג'וש קשנאו השיגו ט"ד בריצה כל אחד, אבל קשנאו בעיקר חזר לעמדה הטבעית שלו בהגנה והראה שהוא לא פספס כלום והיה דומיננטי ולא השאיר הרבה סיכוי להתקפה המארחת, כשהוא מסיים עם 10 תאקלים (5.5 לאיבוד יארדים), 2.5 סאקים וגרם להשמטה. ארן בלסון קיבל לראשונה את תפקיד הפותח בעמדת הק"ב אצל הזאבים וניסה לעשות כמיטב יכולתו אבל לצערו סיים את המשחק עם 3 חטיפות.

שמואל רובינשטיין היה המצטיין ההתקפי במשחק ועשה עבודה מצוינת גם בקבוצות המיוחדות, כשהוא לוקח את בעיטת הפתיחה של המחצית השניה 70 יארד לניקוד נוסף ללוחמים. רובינשטיין סיים כתופס המצטיין עם 5-103 וט"ד שחתם ברבע הרביעי את תוצאת המשחק, עוד לפני ראינו כמה מהלכים הגנתיים טובים מאוד של הגנת קרית אונו בראשות אמציה לב 5 תאקלים וסאק) ובר ינקוביץ (ארבעה וסאק) כשכל אחד מהם מצליח לגרום גם לפאמבל אצל יריבתם, אבל זה לא הספיק כדי לעצור את המכונה של הקבוצה במקום הראשון.

הלוחמים ינוחו בשבועיים הקרובים ויתכוננו לדרבי מול הכפירים, הזאבים יתארחו כבר השבוע אצל ציידי חיפה.

כפירי ירושלים 22 – כרישי נתניה 12

נתוני משחק – STATS

משחק צמוד לכל אורכו בעיר הבירה הסתיים בנצחון לקבוצה המארחת בעקבות טעות לא אופיינית של הכרישים. המחצית הראשונה הייתה שייכת לאורחים שעלו על הלוח לקראת סוף הרבע, אליה סרור הק"ב נתן משחק טוב והצליח להזיז את השרשראות בעזרת עידן סיגל שרץ והמיר דאון רביעי קריטי, לפני שסרור מסר ל-4 יארד לדייויד איבשוק לסקור הראשון במשחק. הירושלמים לא חיכו הרבה זמן ושני מהלכים אחר כך מקס פטאק מצא במסירה ארוכה את הרסיבר המוביל שלו אלישע אבן ישראל ל-56 יארד ושיוויון עם 11 שניות לסיום הרבע הראשון.

הרבע השני פשוטו כמשמעו היה של נתניה. הקבוצה מהשרון לקחו את הכדור לדרייב בן 13 מהלכים וכמעט 9 דקות (!), הניעו את הכדור ביעילות והגיעו רק פעם אחת לדאון שלישי, סרור התחבר עם יוליאן אלושקין המצוין (חמש תפיסות ל-75 יארד) וסיגל חצה את קו האנדזון אחרי ריצה של שלושה יארדים ויתרון חשוב במחצית.

פטאק ממשיך להיות אחד מהק"בים המובילים בליגה והוא הראה את זה פעם נוספת בדרייב הפתיחה של המחצית השניה, הוא התאושש מהחטיפה שמסר ממש בסיום המחצית, והוא מצא את אבן ישראל ל-34 יארד והחזיר את קבוצתו למשחק. השילוב בין הק"ב לרסיבר עבד להם מצוין כל הערב, פטאק עם 7 מ-16 ל-127 יארד, 2 ט"דים וחטיפה, אבן ישראל כאמור עם 3-89-2.

אבן ישראל לא סיים שם, ולמעשה היה אחראי לרגע המפנה במשחק. סרור נפצע ויצא למספר מהלכים ועידן סיגל נכנס לעמדת הק"ב כאשר במסירה השניה שלו במשחק הוא מוצא דווקא את אבן ישראל שקטף את הכדור והחזיר אותו ליתרון ראשון במשחק (שהכפירים שמרו עליו עד לסיום). סרור חזר לשחק וניסה ליצר קאמבק אבל ההגנות ברבע האחרון נהיו יותר טובות, ו-4:30 דקות לסיום, הכוכב ההגנתי של המשחק (במיוחד במחצית השניה), רפאל יוסף, הגיע אליו והפיל אותו בסאק, ומה שיותר חשוב הוא עשה את זה באנדזון כדי ליצר סייפטי וחתם את תוצאת המשחק.

יוסף השאיר את חותמו בהגנה עם 10 תאקלים (3.5 לאיבוד יארדים), 2 סאקים וגרם להשמטה, לצידו נריה שחר ונתי אביהוד עם 8 תאקלים כל אחד. סרור עם אחוזי השלמה גבוהים של 11 מ-16, 87 יארד וט"ד ואיליי רוטרי עם שמונה תאקלים בהגנה לא הספיקו.

הכפירים יסעו למזכרת בתיה לפגוש את הגורילות שהתעוררו במשחקים האחרונים ביום חמישי, נתניה יארחו בשלישי בוינגייט את מודיעין.